Zakończyła się ósma edycja Stołów Wielkanocnych. Po raz kolejny lokalne stowarzyszenia, przedstawiciele sołectw oraz osoby prywatne z gminy Popielów zaprezentowały dekoracje i sprzedawały tradycyjne potrawy. 

Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie od 2010 roku organizuje wystawę stołów wielkanocnych wraz z warsztatami zdobienia jaj. Tym razem nie mogło być inaczej. Mieszkańcy popołudnie Niedzieli Palmowej spędzili w sali Centrum.

Wystawiono aż dwadzieścia stoisk. Swoje prace plastyczne prezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach. Rady sołeckie kusiły wielkanocnymi jajkami czy babkami. Nie zabrakło stanowisk przedszkolnych, szkolnych lub stowarzyszeń. Znalazło się parę indywidualnych osób, które sprzedawały m.in. swojskie wyroby wędliniarskie, skrobane jajka czy materiałowe ubranka i ozdoby. Pokazano również, jak obchodzi się święta w Karłowicach.

Dzieci pod okiem pracownic Centrum mogły ozdabiać w dowolny sposób styropianowe jajka. Odbył się konkurs na najsmaczniejszą babę. Każdy wchodzący do sali otrzymywał karteczkę, na której mógł zapisać numer najsmaczniejszej babki spośród trzynastu. Oddano dwieście głosów.

  1. miejsce – Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice,
  2. miejsce – Publiczne Przedszkole w Popielowie,
  3. miejsce – Sołectwo Lubienia.

Wyróżnienie – grupa Samstagkurs.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji Stołów Wielkanocnych otrzymali podziękowanie oraz sporą ilość cukierków. Dziewiąte spotkanie przedświąteczne odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie