Wielkie Ślizganie odbywa się już po raz 17. na lodowisku Toropol w Opolu. Wszyscy mieszkańcy mogli dołączyć dziś (4 marca) do wspólnej zabawy i aktywności, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel. Jazda z pomocą!

Wielkie Ślizganie to akcja, która organizowana jest już od 2004 roku przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Aspekt charytatywny tego wydarzenia polega na przeznaczeniu wszystkich pieniędzy z wejściówek, których koszt w tym roku wyniósł jedynie złotówkę, na hospicjum lub rehabilitację dzieci z kręgów mniejszości niemieckiej. Akcji towarzyszy również zbiórka artykułów higienicznych, które później przeznaczane są dla dzieci z domów dziecka w różnych miejscach w województwie opolskim.

ZMMN, co roku, zaprasza dzieci z domów dziecka, opłaca transport, a wolontariusze, już na miejscu służą im dalszą pomocą, od założenia łyżew po zapewnieniem dzieciom bezpieczeństwa na lodzie. Co roku są oni szczególnymi uczestnikami Wielkiego Ślizgania.

Wielkie Ślizganie na lodowisku Toropol w Opolu

Już po raz siedemnasty spotykamy się tutaj, na Toropolu, na tafli lodowiska, żeby pomóc potrzebującemu. W tym roku wybraliśmy Michała Kostona, bo stwierdziliśmy, że chcemy także skupić się na naszych rówieśnikach. Choruje on na idiopatyczną skoliozę młodzieńczą i cały dochód z wejściówek, z darowizn przekażemy na jego leczenie. Do tego, w ramach akcji, zaprosiliśmy domy dziecka, zapłaciliśmy za ich przejazd, zorganizowaliśmy wszystko, tak, żeby one też mogły się tutaj z nami pobawić – mówiła Andrea Pownuk, sekretarz Zarządu Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

Koszt wstępu na to wydarzenie wynosił symboliczną złotówkę. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów, oraz darowizn, zostanie przeznaczony na Michała Kostona ze Strzelec Opolskich. Ma on 16 lat i cierpi na idiopatyczną skoliozę młodzieńczą. Bez operacji choroba będzie dalej postępować, a to z kolei doprowadzi do zwiększenia się bólu, obciążenia układu kostnego i innych zwyrodnień, które jeszcze bardziej utrudnią mu wykonywanie zwykłych czynności ruchowych.

W tym roku jesteśmy naprawdę zaskoczeni dużą ilością wolontariuszy, jest to rekordowa liczba, bo zgłosiło się ponad 50 wolontariuszy. Widzimy także po frekwencji, że jest naprawdę dużo ludzi i to nas bardzo cieszy. W przyszłym roku zapraszamy oczywiście, po raz kolejny, na 18. już edycję Wielkiego Ślizgania – dodaje Andrea Pownuk.

Jak co roku przygotowane zostały liczne atrakcje, w programie m.in.:

DJ DRAGON

Ice Skating Gliwice

Klub łyżwiarstwa figurowego „PIRUETTE”

Modelowanie balonów

Malowanie twarzy

Wielkie Ślizganie na lodowisku Toropol w Opolu

Owe wydarzenie nie tylko zapewnia dobrą zabawę, ale także zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, a to wszystko w szczytnym celu.

Dla dzieci mamy również kącik, gdzie są różnego rodzaju animacje. Robimy przypinki, malowanie twarzy, modelowanie balonów, a oprócz tego właśnie jazda na lodowisku, gdzie pomagają też nasi wolontariusze oraz nasza maskotka Fritz, który rozdaje cukierki – mówiła Andrea Pownuk – Najważniejsze dla nas jest wywoływanie uśmiechu na twarzach nie tylko dzieci, ale i dorosłych – dodaje

Organizatorem wydarzenia jest Związek Młodzieży Mniejszośc Niemieckiej, współorganizowany przez MOSIR i Miasto Opole.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".