5 marca obchodzimy m.in. Dzień Doceniania. Przy okazji tego święta warto zwrócić uwagę na siebie i innych – czy czujemy się docenieni i czy sami potrafimy docenić drugą osobę. 

Zamysł tego dnia powstał dzięki inicjatywnie jednego z banków, który w swojej kampanii społecznej kierował się hasłem  #DoceniajNieOceniaj. Wszystko to po to, aby zauważyć siłę słów docenienia i wdzięczności. Proste słowa, choć wydawać by się mogło, że znaczą niewiele, mają ogromną moc. Czasem wystarczy powiedzieć komuś coś miłego, okazać drobny gest wsparcia czy otuchy, a dzień już staje się lepszy.

Wszyscy zasługujemy na docenienie. Jeśli czujemy się wartościowi, wzrasta nasza pewność siebie, poprawia się samopoczucie, rośnie motywacja do kolejnych działań. Przez to stajemy się także bardziej otwarci na świat i możemy dzielić się z innymi naszą pozytywną energią.

Obyśmy jak najczęściej doceniali siebie nawzajem. Doceniaj, nie oceniaj ♥

Miłego Świętowania!

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.