W 1. rundzie Pucharu Polski województwo opolskie reprezentować będą Odra Opole oraz zwycięzca Wojewódzkiego Pucharu Polski – Stal Brzeg. Obie drużyny poznały już swoich rywali.

ROBERT MALCHARCZYK

Naprzeciw Odry stanie ekstraklasowa Stal Mielec. Trudny rywal, który od kilku lat regularnie walczy na najwyższym poziomie rozgrywkowym, choć co roku walczy o utrzymanie. Jednak kibice ekipy z Oleskiej 51 wierzą, że tym razem Odrę stać na więcej. Opolanie, w przeciwieństwie do mielczan, bardzo dobrze rozpoczęli sezon i na ten moment mają miejsce w barażach o ekstraklasę.

Również koordynator działu marketingu, Michał Lech, wierzy w sukces:

Stal Mielec to bardzo atrakcyjny rywal, ponieważ jego postawa będzie dla nas namiastką poziomu do którego stale dążymy, czyli do poziomu Ekstraklasy. – podkreślał. – Odra w tym starciu nie jest bez szans. Na pewno dużym handicapem dla naszej drużyny będzie atut własnego boiska i doping wspierających kibiców. Mam nadzieję, że nasz zespół podtrzyma dobrą dyspozycję z początku sezonu i będziemy mogli przeżyć dłuższą przygodę w Pucharze Polski – dodał na koniec.

Drugi z reprezentantów Opolszczyzny, Stal Brzeg, trafiła na stosunkowo łatwiejszego przeciwnika. Będzie nim trzecioligowa Unia Skierniewice. Drużyna Unii sezon zaczęła od dwóch porażek z Victorią Sulejówek i ŁKS-em Łomża, natomiast Stal po spadku do 4. ligi otworzyła nowy sezon zwycięstwem z nyską Polonią, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Prezes zarządu brzeskiej drużyny, Piotr Scąber, ma nadzieję na korzystny rezultat:

Myślę, że losowanie jest dla nas niezłe. Zmierzymy się z Unią Skierniewice, solidnym przeciwnikiem z III ligi, z którym wydaje mi się, że możemy powalczyć o sprawienie niespodzianki i awans do kolejnej rundy. Naszym atutem będzie gra na własnym boisku. Jesteśmy jednak 4-ligowcem i musimy podejść do tych meczów z dużą pokorą. – podkreślał prezes. –  Dla nas sama możliwość występu na szczeblu centralnym Pucharu Polski jest dużą nagrodą. Jeśli uda nam się ugrać coś więcej i przejść do kolejnych rund, to będziemy bardzo szczęśliwi. Oczywiście z tyłu głowy była myśl, że w losowaniu możemy trafić na zespół z Ekstraklasy i będziemy mieli w Brzegu piłkarskie święto, ale i tak jesteśmy zadowoleni.

Podsumowując, obie drużyny rozegrają interesujące spotkania i wcale nie można ich na starcie skreślać. Odra powalczy nie tylko o awans, ale również o status godnego, by walczyć w Ekstraklasie. Stal natomiast chce pokazać, że mimo spadku potrafi pokonać teoretycznie lepszych rywali.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie