Przeszło trzysta osób wzięło udział w wigilii dla osób samotnych i starszych. Wigilia odbyła się dzisiaj (15 grudnia 2017) w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Uczestnikami wigilii były osoby starsze i samotne zamieszkałe głównie w gminie Dobrzeń Wielki. Zaproszeni zostali również mieszkańcy Brzezia z byłym sołtysem.

Spotkanie wigilijne zorganizowane było głównie z inicjatywy sołtysów Dobrzenia Wielkiego, Dobrzenia Małego i Brzezia. W organizację zaangażowany był również Caritas, Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Urząd Gminy w Dobrzeniu  Wielkim. Za akustykę odpowiedzialny był GOK w Dobrzeniu Wielkim.

Wśród zaproszonych gości obecnych na wigilii były m.in. władze gminy Dobrzeń Wielki z wójtem Henrykiem Wróblem na czele, księża parafii św. Katarzyny z Dobrzenia Wielkiego z księdzem proboszczem Janem Polokiem, który przewodniczył we wspólnej modlitwie. Oprawę artystyczną wigilii uświetniły występy dzieci z przedszkola w Brzeziu, które jak co roku przedstawiły Jasełka, zespół Dobrzenianki oraz Orkiestra Dęta OSP Dobrzeń Wielki.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy dostali paczki przygotowane przez sołtysów. 

Fot. Tomasz Kołodziej

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze