Dwie płyty: jedna z kolędami, druga z piosenkami biesiadnymi to efekt projektu wymyślonego w Starostwie Opolskim. W jego realizacji uczestniczyły znane już zespoły: Kosorowiczanki, Kupskie Echo, Dzióbki z Biestrzynnika, Ligockie Wrzosy, Przysieczanki, Proskauer Echo, Siołkowiczanki, Szydłowiczanki, Jaźwinki, a także najmłodszy w powiecie zespół Attonare.

Starosta Opolski, Henryk Lakwa, i członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Wysdak, spotkali się z uczestnikami projektu, by podziękować im za wspólną pracę i pogratulować wyniku.

W takiej sytuacji na kilka dni przed świętami nie mogło się obyć bez wspólnego śpiewania kolęd.

„Program artystyczny” dopełniła Erika Świerc z Biestrzynnika.

Płyt niestety kupić nigdzie nie można, ale na pewno będą kolportowane w gminach. Już dziś członkowie zespołów dostali do rąk po paczuszce płyt.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.