W weekend warto odwiedzić siedzibę spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przy ul. Oleskiej 64. W piątek (9 listopada) na opolan czeka 100 darmowych bidonów na wodę, a w sobotę najmłodsi stworzą wyjątkową mapę Polski niepodległej.

Spółka WiK w Opolu zachęca do wspólnego świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Piątkowa akcja startuje o godz. 11.00 i nosi tytuł „100 bidonów na 100-lecie niepodległości”.

– Przygotowaliśmy dla mieszkańców 100 dużych, dobrej jakości bidonów – mówi Joanna Krassowska z działu promocji i marketingu WiK w Opolu.

Rozdając bezpłatne bidony pracownicy WiK-u chcą również przypominać, że warto pić opolską wodę kranową – Opolankę z głębi ziemi.

– Będziemy też zachęcać naszych gości do napełnienia bidonów wodą kranową. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć mieszkańcom, że nasza opolska woda kranowa pochodzi z głębi ziemi, doskonale nadaje się do spożycia i jest smaczną, zdrową, ekologiczną alternatywą do wód butelkowanych – podkreśla Joanna Krassowska.

Aby otrzymać jeden ze 100 bidonów, wystarczy przyjść do Biura Obsługi Klienta WiK od strony ul. Rataja. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

TworzyMY Mapę Niepodległej, czyli WiK i OTLiA łączą siły

Na tym nie koniec. Dzień później, w sobotę (10 listopada) w dawnej hali maszyn przy ul. Oleskiej 64 swój finał będzie miało wydarzenie „TworzyMY Mapę Niepodległej”, które WiK realizuje we współpracy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora.

Dzieci wraz z rodzinami zbudują i otworzą mapę Polski z 1918 roku. Wcześniej,  podczas pierwszego etapu projektu, na warsztatach w pracowni plastycznej OTLiA, dzieci  tworzyły figurki, symbole miast II RP, a także elementy potrzebne do ukształtowania terenu, np. góry, rzeki czy granice – opowiada Joanna Krassowska.

Już od godz. 11.00 w ruch pójdą surowce naturalne jak piasek, kamienie i żwir. Organizatorzy przewidują, że mapa będzie miała dość imponujące rozmiary – 5 na 5 metrów.

– Nasze wspólne działo zostanie pięknie wyeksponowane i scenicznie oświetlone i  będzie dostępne dla zwiedzających. To ciekawe wydarzenie łączy historię, edukację, integrację i zabawę – kończy.

Na zajęcia jeszcze można się zapisać w Biurze Organizacji Widowni OTLiA pod nr. tel. 77 454 37 96.

fot. Anna Molokanova

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.