Kwiatowe kompozycje, wianki, sadzonki i nie tylko można było nabyć podczas kiermaszu wiosennego w Brynicy, który odbył się w sobotę (2 marca). Na przybyłych gości czekał również słodki poczęstunek.

„Wiosny nam potrzeba” – to hasło przewodnie kiermaszu. Bo choć trwa jeszcze kalendarzowa zima, wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ta pora roku nie może obyć się bez kwiatków, które są jej nieodłącznym elementem. Podczas trwania kiermaszu uczestnicy mogli zakupić więc różnorodne kwiaty, sadzonki, wianki czy bibeloty. Nie zabrakło przy tym ozdób wielkanocnych, które komponowały się z kwiatami i nadchodzącym wiosenno-wielkanocnym klimatem.

– Staramy się co jakiś czas organizować kiermasze. Teraz jest wiosenny, a za niedługo będzie myślało się już o wielkanocnym. Dzisiaj można nabyć tutaj kwiaty, ozdoby, stroiki i różne akcesoria florystyczne – mówiła Patrycja Kotula, organizatorka wydarzenia. – Są też kwiaty doniczkowe, cięte i rabatowe, naprawdę różne. Mieszkańcy mają okazję także do spotkania się przy kawie, porozmawiania i miłego spędzenia czasu.

Kiermasz rozpoczął się o godz. 14:00, a na przybyłych gości, oprócz kwiatów, czekał słodki poczęstunek, ciasto i kawa. Takie kiermasze odbywają się w Brynicy kilka razy do roku i integrują przy tym lokalną społeczność.

Kalendarzowa wiosna tradycyjnie rozpocznie się 21 marca. W tym roku wypadnie ona w czwartek i niezmiennie potrwa do 21 czerwca.  Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od której dzień będzie się stopniowo wydłużał, a noc skracała.

fot. Milena Skóra 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.