Wojewódzki Puchar Polski. Sensacje w 1/16 finału. Zdzieszowice i Swornica wyeliminowaneAgroplon Głuszyna jest liderem 4. ligi, a po wyeliminowaniu Ruchu Zdzieszowice jedym z pretendentów do zwycięstwa w pucharach ©Tomasz Chabior

Największą sensacją 1/16 finału jest zwycięstwo Agroplonu Głuszyna z 3-ligowym obrońcą tytułu – Ruchem Zdzieszowice. Zaskoczeniem może być również porażka Swornicy Czarnowąsy z Piastem Strzelce Opolskie, w którym „Swora” prowadziła do 86. min 2:1, a w końcówce przegrała 2:3.

W stawce pozostało jeszcze dwóch 3-ligowców. Polonia Głubczyce zagwarantowała sobie występ w 1/8 finału pewnym zwycięstwem 8:0 nad Bodzanowem-Nowym Świętowem, a Brzeg triumfem – również 8:0 – w meczu przeciwko Naprzód Jemielnicy.

Najwyższe zwycięstwo 1/16 finału – podobnie jak w poprzedniej rundzie – odniosła Małapanew Ozimek. W 1/32 ozimczanie triumfowali 17:0 przeciwko Jedności Rozmierka, a w środę, nieco skromniej, bo 10:0, pokonali Olimpię Lewin Brzeski.

Wysoko wygrywali również Starościn (9:0 z Unią Kolonowskie), Starowice Dolne (9:1 w Dytmarowie) i Chemik Kędzierzyn-Koźle (7:1 przeciwko Błękitnym II Jaryszów).

Passę bez porażki w lidze i pucharach – oprócz Agroplonu – utrzymała również Victoria Chróścice, która bez problemów poradziła sobie z rywalem z ligi okręgowej – Śląskiem Łubniany. Do kolejnej rundy zakwalifikował się również Gogolin, który pokonał SBB Energy Kup 4:2. Po wygranej 4:3 przeciwko Skalnikowi Gracze, w grze pozostał także Start Namysłów.

Niespodzianki nie było w Prudniku, gdzie Pogoń pokonała 3:0 ekipę z Walec. Nie zaskoczyły również Sławięcice Kędzierzyn-Koźle i Po-Ra-Wie Większyce, których starcie zakończyło się rezultatem 3:1 na korzyść Większyc.

Trzy godziny później niż pozostałe spotkania odbył się mecz Rodło Opole – KS Krasiejów, który został rozegrany przy reflektorach. Klub z Krasiejowa pokonał Rodło 4:2.

Poprzez walkower w meczu przeciwko Orłowi Branice do kolejnej rundy awansował także Orzeł Źlinice.

Wyniki 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, 5-6 września 2017

1. Swornica Czarnowąsy – Piast Strzelce Opolskie 2:3
2. Bodzanów-Nowy Świętów – Polonia Głubczyce 0:7
3. MKS Gogolin – SBB Energy Kup 4:2
4. Start Namysłów – Skalnik Gracze 4:3
5. Błękitni II Jaryszów – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:7
6. Orzeł Źlinice – Orzeł Branice 3:0 (walkower)
7. Sławięcice Kędzierzyn-Koźle – Po-Ra-Wie Większyce 1:3
8. Pogoń Prudnik – LZS Walce 3:0
9. Śląsk Łubniany – Victoria Chróścice 0:5
10. Agroplon Głuszyna – Ruch Zdzieszowice 3:1
11. Rodło Opole – KS Krasiejów 2:4
12. Olimpia Lewin Brzeski – Małapanew Ozimek 0:10
13. Naprzód Jemielnica – Stal Brzeg 0:8
14. Unia Kolonowskie – LZS Starościn 9:0
15. LZS Dytmarów – Starowice Dolne 1:9
16. LZS Rudniki – KS Krapkowice 1:6

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.