– Ten pierwszy sierpniowy czwartek A.D. 2020 – jest dniem, w którym ma znaczenie nie tylko to, gdzie jesteś, ale również to, gdzie Cię nie ma – tak Małgorzata Besz-Janicka z opolskiego KOD zapowiada czwartkowe spotkanie pod Sądem Okręgowym w Opolu. – W czwartek, 6 sierpnia, nie będę uczestniczyć w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Ale za to będę wraz z opolskimi Wolnymi Ludźmi o godz. 19.30 na placu Daszyńskiego, pod naszym Sądem Okręgowym – oznajmia.

Dlatego nie będzie nas, Wolnych Ludzi na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, nie chcemy w nim uczestniczyć, ani widzieć tam naszych przedstawicieli, posłów prodemokratycznej opozycji, czy byłych prezydentów i premierów demokratycznej Polski. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wybory prezydenckie nie były ani równe, ani demokratyczne, ani tym bardziej uczciwe. Nie były też konstytucyjne, a izba, nie będąca sądem, w nieważnej „uchwale” ogłosiła ich ważność.

Chcemy za to wesprzeć niezależnych Sędziów i Prokuratorów, wobec których zwiększają się represje i prześladowania ze strony politycznych rzeczników i izby dyscyplinarnej, nie będącej sądem, która postanowieniem zabezpieczającym TSUE powinna być zawieszona w swoich działaniach.

Pamiętajmy więc o tych Niezłomnych Bohaterach, bądźmy z nimi, gdyż są być może ostatnią ostoją przyzwoitości w czasach pogardy.

Bądźmy solidarni wobec wszystkich prześladowanych grup zawodowych i społecznych, bo w kraju, w którym nie ma praworządności, każdy może być następnym obiektem represji ze strony funkcjonariuszy władzy.

W państwie, w którym domknął się system utrzymania władzy za wszelką cenę, nam, obywatelom, pozostaje społeczny opór i sprzeciw wobec dyktatury. Od tego, jak będzie liczny i stanowczy, zależy jak długo jeszcze potrwa stan opresji i niszczenia naszego państwa i społeczeństwa, do jakiego stopnia pogorszy się sytuacja i perspektywy życiowe kolejnego pokolenia Polek i Polaków.

Ale przetrwamy, a do nas dołączą kolejni, wewnętrznie wolni i świadomi swoich praw obywatele, również ci młodzi, o których przyszłość tutaj chodzi. Jeszcze będzie normalnie!

Wolni Ludzie pozostają wolnymi zawsze, bo wolność nosi się w sobie!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.