W związku z zagrożeniem COVID-19 od poniedziałku, 19 października 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego załatwianie spraw w możliwe będzie jedynie w formie elektronicznej, telefonicznej oraz korespondencji tradycyjnej – poinformowała rzecznik Gabinetu Marszałka Violetta Ruszczewska.

Załatwianie spraw w Urzędzie odbywa się w formach: elektronicznej, telefonicznej, korespondencyjnej tradycyjnej (poczta)  lub poprzez pozostawianie korespondencji w skrzynkach usytuowanych przed wejściem do budynków przy ulicy Piastowskiej 14 – Ostrówek oraz Hallera 9, która będzie opróżniana raz dziennie (potwierdzanie odbioru pisma w formie dokumentu wytworzone przez system EZD, potwierdzenie złożenia pisma zostanie wysłane w formie SMS na podany nr telefoniczny lub wysłane na podany e-mail pozostawiany przez klienta przy dokumentach).

Zawiesza się działalność punktu kancelaryjnego na Hallera. Pocztę można składać w skrzynce umieszczonej przed budynkiem. Odbiór poczty odbywa się w skrzynkach położonych w miejscu istniejącego dotychczas punktu kancelaryjnego.

Wprowadza się także całkowity zakaz poruszania się klientów zewnętrznych po obiektach urzędu.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym, istnieje możliwość kontaktu osobistego z pracownikami poszczególnych departamentów w wyznaczonym miejscu.

Do odwołania zawiesza się organizację zaplanowanych spotkań zewnętrznych oraz rezerwację sal na Ostrówku.

Nadal obowiązują zasady zachowania dystansu, ograniczenie przemieszczania się pracowników po urzędzie do niezbędnego minimum; dezynfekcja rąk przy wejściu do budynków.

Podczas kontaktu z klientami Urzędu należy obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Klient również posiada taki obowiązek – zgodnie z  Rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszczalna liczba interesantów przebywających  w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi.

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia epidemią oraz wprowadzonymi nowymi ograniczeniami, w poszczególnych komórkach organizacyjnych UMWO  wprowadza się  rotacyjną pracę zdalną.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.