11 i 12 marca, a więc w kończący się weekend, odbyły się pierwsze wiosenne kolejki trzech z czterech regionalnych lig. Natomiast ostatnia z nich, klasa B, zmagania wznowi na przełomie 25 i 26 marca.

Victoria Chróścice, Małapanew Ozimek, Skalnik Gracze, Stegu Start Jełowa i Odra II Opole to reprezentanci powiatu opolskiego oraz Opola na najwyższym szczeblu prowadzonym przez Opolski Związek Piłki Nożnej, a więc w 4. lidze. To drużyny kolejno z gmin Dobrzeń Wielki, Ozimek, Niemodlin i Łubniany oraz z Opola. Co ważne – wszystkie oprócz Odry rozpoczęły rundę punktując.

Chróściczanie zapewnili kibicom sporą dawkę emocji, ponieważ od 3. minuty przegrywali w Głubczycach 0-1, by w 6. minucie wyrównać, w 18. wyjść na prowadzenie, a w 41. stracić je i remisować do przerwy 2-2. W drugiej połowie Polonia zdobyła zaś gola na 3-2, a w 64. minucie mogła wygrywać już 4-2, ale zmarnowała rzut karny.

„Jedenastkę” sędzia podyktował za zagranie ręką w polu karnym i jednocześnie ukarał zawodnika Victorii, Krzysztofa Turka, czerwoną kartką. To nie przeszkodziło gościom z Chróścic w zdobyciu trzech ważnych goli – pierwszym wyrównali na 3-3, a dwoma kolejnymi ustalili wynik 5-3 na swoją korzyść.

Nieco stabilniej było w Graczach, gdzie miejscowy Skalnik prowadził już od 3. minuty. Tego dnia do bramki Unii Krapkowice strzelał tylko jeden piłkarz – Dawid Dulski, najlepszy snajper zeszłego sezonu. Zrobił to nie tylko w 3., ale również w 42. i 68. minucie, dając Skalnikowi zwycięstwo 3-0.

Wygrała także Małapanew Ozimek, która ogrywając na wyjeździe Odrę II Opole 1-0 utrzymała się na 3. miejscu w tabeli. Natomiast ostatni z naszych zespołów, Stegu Start Jełowa, zremisował u siebie z Fortuną Głogówek. Mimo to nie odbił się od dna tabeli i nadal zajmuje w niej ostatnie 16. miejsce zagrożone bezpośrednim spadkiem.

To tyle, jeśli chodzi o naszych czwartoligowców. W klasie okręgowej gr. I powiat opolski reprezentują natomiast: Rajfel Krasiejów, LZS Ligota Turawska, Śląsk Łubniany, Silesius Kotórz Mały, 1. FC Chronstau-Chrząstowice, TOR Dobrzeń Wielki, Polonia Karłowice i LZS Mechnice. W grupie II są to zaś Orzeł Źlinice, MKS Tułowice i Sokół Niemodlin.

W 16. kolejce „okręgówki” drużyny te wystąpiły w meczach: Start Namysłów – Rajfel Krasiejów (1-1), LZS Ligota Turawska – LZS Kuniów (0-0), Śląsk Łubniany – Silesius Kotórz Mały (2-2), 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Piast Gorzów Śląski (3-2), Iprime Bogacica – TOR Dobrzeń Wielki (3-1), Polonia Karłowice – LZS Mechnice (3-0), GKS Głuchołazy – Orzeł Źlinice (3-2), Union Ujazd – MKS Tułowice (3-3) i LKS Goświnowice – Sokół Niemodlin (5-1).

W drugi weekend marca rundę wiosenną zainaugurowała również klasa A. B-klasowcy do gry wrócą natomiast za dwa tygodnie – 25 i 26 marca. Zmagania piłkarskie na wszystkich czterech szczeblach regionalnych – od 4. ligi po klasę B – potrwają do 10 i 11 czerwca.

16. kolejka 4. ligi: Skalnik Gracze – Unia Krapkowice 3-0 (2-0)

16. kolejka klasy okręgowej gr. I: Polonia Karłowice – LZS Mechnice 3-0 (2-0)