W Centrum Aktywizacji Społecznej we wtorek (14 marca) w Opolu o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe z cyklu Salonu Opolskiej Nauki. Wykład pt. „ Zielone królestwo–fascynujący świat roślin” poprowadzi dr hab. Sylwia Nowak, prof. UO.

Salon Opolskiej Nauki to cykl spotkań wszechnicowych, które odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Z tej okazji zapraszane są osoby wysoko postawione, badacze naukowi, z regionu, którzy którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami na skalę ponadregionalną. W zeszłym miesiącu chociażby, była to dr hab. Beata Gaj.

W marcu gościem będzie dr hab. Sylwia Nowak, prof. UO, botanik, pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Biologii (2019-2022). Głównym nurtem działalności jest systematyka zbiorowisk roślinnych Azji. Profil działalności naukowo-badawczej oraz publikacyjnej związany jest z fitosocjologią, florystyką i ochroną przyrody. Autorka i współautorka licznych prac naukowych z których 65 opublikowała w czasopismach, pozostałe prace to: artykuły recenzowane (67), monografie (13), rozdziały w monografiach (54), publikacje popularno-naukowe (20). Wyniki swoich badań popularyzuje na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Wydział III Nauk Przyrodniczych oraz Stowarzyszenia Opolski Ogród Botaniczny. W roku 2016 została nagrodzona Medalem im. Władysława Szafera przyznanym przez Polskie Towarzystwo Botaniczne, w szczególności za wkład w rozwój badań geobotanicznych w Tadżykistanie.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w Sali 307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Następne spotkania zaplanowane są na

11 kwietnia-prof. Tomasz Ciesielczuk z Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii UO

9 maja-prof. Dariusz Łątka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

13 czerwca

„Zielone królestwo–fascynujący świat roślin”. Już we wtorek (14 marca) kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".