Już jutro (14.10) start czwartej edycji biegu przełajowego „Wzgórzowa 13”. Organizatorami imprezy są firmy: STRUXI deweloper i Agencja Zatrudnienia Covebo przy wsparciu Stowarzyszenia BIEG OPOLSKI. Głównym celem biegu jest zbiórka funduszy na budowę stadionu w Chrząszczycach.   

– Trasa „Wzgórzowej 13”  nie należy do łatwych. Teren  to typowy poligon z ostrymi podbiegami i grząskim podłożem w wielu miejscach, co wymaga odpowiedniego przygotowania od uczestników – mówi w wywiadzie dla Opowiecie.info – organizator biegu Anna Gogolok z firmy Struxi deweloper.

Skąd pomysł organizacji biegu w Chrząszczycach przez firmę Struxi developer?

Cztery lata temu realizowaliśmy inwestycję developerską w Chrząszczycach, miejscowości mało znanej – często mylonej z Chrząstowicami. W firmie mamy wdrożony CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) stąd zrodził się pomysł, by wesprzeć lokalną społeczność organizując tego typu event, który rozpropaguje to miejsce. Wśród znajomych mamy też kilku zapalonych biegaczy jak np. Artur Góralczyk, który od piętnastu lat organizuje Bieg Opolski. Dlatego postawiliśmy na bieg przełajowy. Do tego zbiegło się to z remontem stadionu w Chrząszczycach, na którego rozbudowę zbieramy co roku pieniądze.

Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja biegu?

Oprócz oczywiście biegu głównego połączonego ze sztafetą, przygotowaliśmy specjalnie z myślą o rodzinach zabawę na wzór podchodów. Uczestnicy otrzymają urządzenia gps, co szczególnie myślę spodoba się dzieciakom. Zabawa polegać będzie na szukaniu punktów w terenie. Staramy się też rok rocznie modyfikować trasę, by ją nieco urozmaicić. Będzie grill, nagrody i jak zawsze wspaniała atmosfera.

Ile macie Państwo zgłoszonych uczestników?

Mamy zapisanych 279 osób na bieg główny i 15 ekip na sztafetę, która podzielona jest na trzy odcinki po 4,5 km. Impreza jest przewidziana na 300 osób. Każdy z uczestników biegu otrzyma od nas medal za przebiegnięcie trasy.

Pozostaje mi życzyć dobrej pogody i wspaniałej atmosfery podczas tegorocznego biegu.

Dziękuję i zapraszam na „Wzgórzową 13”.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.