– Do tegorocznej edycji konkursu „Opolska Marka”, w ramach której promujemy potencjał gospodarczy  regionu, wpłynęło 86 zgłoszeń – poinformowała  Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy marszałka województwa opolskiego.

Ten rekord zawdzięczamy najprawdopodobniej poszerzeniu wachlarza dyscyplin w który można startować.

– Trzy kategorie konkursowe – „Usługa”, „Produkt” oraz „Promocja regionu” – uzupełnione są o cztery nowe. – To m.in. kategoria „Przedsiębiorstwo dla regionu – wolontariat pracowniczy”, w której chcielibyśmy nagrodzić nie tyle samo przedsiębiorstwo, ale docenić to, co daje ono od siebie dla regionu – przypomina Agnieszka Okupniak, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, koordynatora wydarzenia.

Konkurs jest formą promocji potencjału gospodarczego województwa opolskiego na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Firmy laureaci otrzymają m.in.  prawo do bezterminowego wykorzystania logo konkursu w swoich materiałach reklamowych oraz wszelkich przedsięwzięciach promocyjnych.

Teraz do pracy rusza jury konkursowe, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 25 marca w Filharmonii Opolskiej – informuje Ruszczewska. Będziemy relacjonować to wydarzenie.

Specjalnie powołana komisja oceni nadesłane produkty, katalogi czy prezentacje. Istnieje także możliwość odwiedzenia przedsiębiorcy. A laureaci mają prawo do wykorzystania logo konkursu w swoich materiałach reklamowych oraz wszelkich przedsięwzięciach promocyjnych. Będą także partnerami samorządu województwa podczas wielu imprez, np. Święta Województwa czy Święta Karpia, i będą mogli promować swe  produkty na targach.  W ubiegłym roku było około 60 zgłoszeń.

Wzrasta ranga „Opolskiej Marki”. Rekordowa ilość zgłoszeń Wzrasta ranga „Opolskiej Marki”. Rekordowa ilość zgłoszeń

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.