Festiwal poezji śpiewanej Zamczysko potrwa w piątek i sobotę 6-7 września. Na scenie w pobliżu renesansowego zamku wystąpi 12 wykonawców. Impreza startuje o godz. 18.00, wstęp wolny.

Podczas tej klimatycznej imprezy występują artyści z całej Polski z nurtu poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, ale nie tylko. Na Zamczysku usłyszeć można ballady poetyckie, utwory kabaretowe, jazzowe, folkowe, ale nie brak też dobrego rocka.

W piątek wystąpią Irena Hodowaniec, Robert Mazurkiewicz & Przemysław Bielawa, Piotr Pieńkowski i grupa Sąstąd. Zabrzmią też ballady rosyjskie z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, a “piosenki z wybrzeża i morskie opowieści” przedstawi trójmiejska Formacja.

W sobotę na scenie zespoły Na Piątym ProguA Gdyby TakGrupa Na Swoim oraz Wszystkiego Najlepszego. Na finał imprezy koncerty wokalisty i poety, znanego choćby z przeboju “Niebo do wynajęcia”, Roberta Kasprzyckiego oraz popularnego gitarzysty, kompozytora i piosenkarza Skubasa, który tworzy muzykę z szeroko rozumianych brzmień alternatywnych.

Zamczysko od dekady muzyczną wizytówką gminy

Przypomnijmy, że Zamczysko odbywa się od 10 lat. Pomysłodawcą i twórcą imprezy w nastrojowym otoczeniu zamku w Dąbrowie przez cały ten czas był Zbigniew Janowski, który w tym samym okresie – od 2009 do końca sierpnia 2019 roku – pełnił stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie, który zbudował od podstaw. Tegoroczne Zamczysko jest organizowane pod szyldem GOKiR.

W minionych edycjach na dąbrowskiej scenie gościli m.in. Martyna Jakubowicz, Krystyna Prońko, Tadeusz Woźniak, Stanisław Soyka, Andrzej Sikorowski, Wolna Grupa Bukowina czy zespół Raz Dwa Trzy.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

XI Zamczysko już dziś w Dąbrowie. Dwa dni z poezją śpiewaną przy zamku

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.