Jak jeden człowiek może uratować życie trzech osób? Oddając krew. Przed nami dwunasta edycja corocznej grudniowej akcji „Zostań Świętym Mikołajem. Oddaj krew”. W niedzielę (3 grudnia) od godz. 12.00, przy opolskim rynku stanie krwiobus. 

Podczas akcji, oddając krew, każdy będzie mógł wcielić się w rolę świętego Mikołaja i pomóc ratować życie innym. Oddawanie krwi to nie tylko szlachetny gest i wielki odruch serca, ale również małe korzyści w postaci przysługującego krwiodawcy jednego dnia wolnego od pracy oraz czekolady, którą w krwiobusie otrzyma każdy tuż po oddaniu krwi.

UWAGA! W tym roku dla każdego, kto wejdzie do krwiobusa z inicjatywą oddania krwi, przewidziana jest darmowa atrakcja! Pod doxowym namiotem ustawiona będzie świąteczna fotobudka od Akademii Twórczej Zabawy AKUKU, a w niej bożonarodzeniowe ozdoby i szansa na superszybką superfotkę tuż pod opolskim jarmarkiem.

Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Współorganizatorzy to Placówka Straży Granicznej w Opolu i przyplacówkowy Klub HDK PCK „Nasza Opolska Krew”.

Patronatem honorowym akcję objął ks. Andrzej Czaja – biskup diecezjalny opolski. Sponsorami wydarzenia są: NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o., Ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka i Akademia Twórczej Zabawy „A Kuku!”.

Studio Radia Doxa, będzie na żywo relacjonować stan akcji poboru krwi aż do zakończenia wydarzenia.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.