Ewelina Szołdra z Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie, Wiktoria Gröhlich z Publicznego LO nr II w Opolu i Paulina Gawałkiewicz z LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu – to najlepsza trójka spośród ponad siedmiuset uczestników konkursu z całego kraju.

Choć największe brawa po prezentacji zdobyła opolanka Wiktoria Gröhlich, pierwszą nagrodę wywalczyła Ewelina Szołdra. Prezentacja była ostatnim etapem. Przeważyły zdobyte już wczesniej punkty.

Jury stwierdziło, że poziom konkursu był bardzo wyrównany i wysoki. Dlatego dodatkowo wyróżniło jeszcze trójkę jego uczestników: Aleksandrę Zarembę z SP nr 1 im. Szarych Szeregów w Namysłowie, Adama Trojoka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem i Aleksandrę Jaworską z Zespołu Szkół nr 5 we Wrocławiu.

Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę voucher na wycieczkę do Wiednia (ufundowany przez Biuro Podróży Almatur). Zdobywczynie drugiego i trzeciego miejsca pojechały do domu z nowiutkimi tabletami.

Konkurs o Austrii cieszy się coraz większym powodzeniem. Z roku na rok przybywa ok. 15% uczestników. Przpomnijmy, że jego organizatorem jest  WBP – Biblioteka Austriacka w Opolu.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.