Już w najbliższy weekend dobrzeński Balaton ponownie stanie się królestwem zabytkowych pojazdów i doskonałej zabawy. 17. zlot oldtimerów potrwa dwa dni – 13 i 14 lipca, a motywem przewodnim imprezy będą obchody 60-lecia rozpoczęcia produkcji Warszawy 223/224.

W programie jak co roku znalazło się wiele ciekawych pozycji. Zlot zainauguruje rajd historyczny Historic Rally 12, organizowany przez Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów, który ruszy w sobotę o godz. 13.00. Niedzielna część wydarzenia rozpocznie się zaś o godz. 12.00 paradą zabytkowych pojazdów po gminie Dobrzeń Wielki.

Sporo zadzieje się nad samym Balatonem, gdzie czekać będą m.in. koncerty Moniki Morki i Mocnej Strony Bluesa oraz zespołu Kamraty, dyskoteka pod gwiazdami, wesołe miasteczko, animacje i dmuchańce dla dzieci czy bogata strefa gastronomiczna. Zaplanowano też szereg konkursów, w tym wiedzy o Warszawie 223/224 i przeciągania liny Traktorzyści vs Warszawiacy.

Tradycyjnie zostanie przyznana nagroda Komandora dla „Gwiazdy zlotu”. Wyróżnienia otrzymają również: Człowiek Historia za najdłuższe „małżeństwo” kierowcy z pojazdem; mister elegancji; najlepiej przebrani właściciele pojazdów; rekordzista, który miał najdalej na zlot; najlepiej odrodzona i zachowana Warszawa oraz największy silnik zlotu.

17. zlot oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim zamknie wspólne kibicowanie podczas finałowego meczu EURO 2024.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Redakcja Opowiecie.info objęła zlot patronatem medialnym.

Zabytkowe pojazdy znów zagoszczą w Dobrzeniu Wielkim

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze