Przejażdżka czołgiem czy starym wozem policyjnym, pokazy mundurów i sprzętu – to część atrakcji festynu militarnego, który zorganizowano w Zimnicach Małych.

Wydarzenie przygotowała rada sołecka wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Zadbano o smakowity poczęstunek oraz ciekawy program.

– Gościliśmy Muzeum 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Stowarzyszenie Sportowo-Strzeleckie KALIBER 44, Centrum Historyczno-Militarne „Pisco-Bellum”, PASJONAT Opole oraz Gruppe Mergen Kattowitz. Przybyli goście i mieszkańcy świetnie się bawili. Było dużo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To nie było nasze pierwsze, a tym bardziej nie ostatnie tego typu wydarzenie – mówi Agnieszka Łuczak z zarządu KGW Zimnice Małe.

Festyn rozpoczął się od zabawy tanecznej. Licznie zgromadzeni wystawcy prezentowali broń, mundury i inny sprzęt. Były gry i zabawy o tematyce wojskowej, loteria z prezentami, a dla najmłodszych – dmuchańce i animacje. Na zakończenie urządzono zabawę w pianie.

Militarny Festyn Rodzinny w Zimnicach Małych przygotowano w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia odzyskania praw miejskich przez Prószków.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.