Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z Marcinem Mellerem. Dziennikarz będzie gościem cyklu „Zaczytane Opolskie”.

Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17.00.

Marcin Meller jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Skończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, w którym zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Pisał także felietony do „Wprost”. W latach 2000-2002 był gospodarzem nadawanego przez TVN reality show „Agent”. Od 2005 do 2008 roku razem z Kingą Rusin prowadził magazyn „Dzień Dobry TVN”, później teleturniej „Kapitalny pomysł”, a następnie „Drugie śniadanie mistrzów”. Był też redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy” oraz dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Obecnie jest autorem programu „Mellina” w radiu Roxy FM. Autor powieści takich jak: „Trzy puszki bobu”, „Czerwona Ziemia”, „Nietoperzi suszone cytryny”, „Wygadane o Wschodzie”, „Sprzedawca arbuzów”, „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”.

Książki autorstwa Mellera będzie można nabyć podczas czwartkowego spotkania.

Wydarzenie poprowadzi Dominika Gorgosz-Złoty, a portal Opowiecie.info jest jego patronem medialnym.

Marcin Meller w WBP

Fot. WBP

To ósma edycja „Zaczytanego Opolskiego”. Projekt finansowany jest z budżetu samorządu województwa opolskiego. Realizuje go Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu oraz biblioteki całego regionu. W ramach przedsięwzięcia w opolskich czytelniach gościli między innymi Paweł Deląg, Michał Koterski, Krzysztof Zanussi i Agnieszka Olejnik. W czerwcu zaplanowane są spotkania z Janem Miodkiem, Agnieszką Lis, Jarosławem Mikołajewskim, Arturem Andrusem oraz Martą Abramowicz.

Marcin Meller spotka się także z czytelnikami w Prudniku (5.06) oraz Namysłowie (7.06).

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.