Memoriał Joachima Halupczoka wystartuje 1 czerwca w Niwkach. Kolarze z całej Polski rywalizować będą w ramach Pucharu Polski na szosie.

– Zawody potrwają dwa dni. Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas. Zmagania rozpoczynamy o godzinie 9.30 w rodzinnej miejscowości Halupczoka. Kolarze będą mieli do przejechania dziesięciokilometrowy odcinek. Start i meta w drugim etapie będą miały miejsce w Szczedrzyku. Jedno okrążenie liczy 30 km. Trasa wiedzie wokół Jeziora Dużego w Turawie po drogach powiatowych – informuje Marian Staniszewski, organizator wydarzenia, pierwszy trener Joachima Halupczoka.

Halupczok to wicemistrz olimpijski w kolarstwie drużynowym z 1988 roku oraz indywidualny mistrz świata i wicemistrz świata w drużynie z 1989 roku. Swoją kolarską przygodę zaczynał w klubie LKS Ziemia Opolska Opole. Dobrze zapowiadającą się karierę przerwała arytmia serca, która w 1994 roku doprowadziła do śmierci sportowca w wieku zaledwie 26 lat.

– Memoriał Joachima Halupczoka co roku przyciąga setki kolarzy z całego kraju. Również tym razem liczymy na wysoką frekwencję i emocjonującą rywalizację – dodaje Staniszewski.

Wyścig odbywa się na terenie gmin Chrząstowice, Turawa i Ozimek. Wiąże się z pewnymi utrudnieniami na trasach przelotowych. 1 czerwca na czas trwania wyścigu w Niwkach, do godziny 15.00 zamknięta będzie droga powiatowa nr 1745 (z Dębskiej Kuźni do Niwek, od lasu do drogi 1706 przy Jeziorze Turawskim). Dzień później utrudnienia występować będą na drodze powiatowej nr 1731, nr 1705, nr 1740 i nr 1706 oraz na drodze wojewódzkiej nr 463.

Organizatorami memoriału są: Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Urząd Gminy w Chrząstowicach, Urząd Miasta i Gminy w Turawie, Urząd Gminy i Miasta w Ozimku oraz Ludowy Klub Sportowy Ziemia Opolska w Opolu. Wydarzenie finansowo wsparł Samorząd Województwa Opolskiego.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.