Czym zajmuje się dyspozytor, jak wygląda praca w kabinie kierowcy, gdzie autobusy mają swoje SPA – odpowiedzi na te pytania będzie można poznać w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni MZK. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (23 września). Początek o godzinie 12.00.

Dzień Otwarty to jedyna okazja w roku, aby przyjrzeć się pracy w MZK „od kuchni”. Nad tym, aby autobusy mogły wyjechać na swoje trasy i wozić pasażerów, czuwa sztab ludzi. To nie tylko kierowcy, ale także mechanicy, dyspozytorzy, piloci i pracownicy administracyjni. 23 września będzie można przekonać się na czym ta praca polega, jak długo trwa przygotowanie autobusu do wyjazdu na linię, a także jaki ciężar jest w stanie podnieść nasz holownik – mówi Ewelina Laxy, specjalista ds. kontaktu z mediami.

Dzień Otwarty to także okazja, aby pokazać pasażerom bazę i jej zaplecze techniczne. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokaz autobusów elektrycznych, zwiedzanie zajezdni, ekspozycja zabytkowego Ikarusa, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy.

Osoby, które do zajezdni będą chciały dojechać komunikacją miejską będą mogły skorzystać z linii specjalnych S1 i S2, a także z linii 21. S1 będzie kursowała od przystanku „Witosa-Wygonowa” przez osiedla: Malinka, Armii Krajowej i Chabrów. S2 swoją trasę rozpocznie z osiedla Dambonia, pojedzie przez Zaodrze, centrum miasta, zatrzymując się m.in. przy Dworcu Głównym i Solarisie. Linie te również odwiozą pasażerów.

Dzień Otwarty Zajezdni MZK potrwa do godziny 16.00. Wydarzenie odbędzie się po raz trzeci.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie