Ujawniają się kolejne osoby, które miał oszukać 43-letni Piotr K. związany ze sprawą skradzionych dla niego pieniędzy przez zakonnicę z kasy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Śledztwo przeciwko Piotrowi K., podejrzanemu o wyłudzenie 460 tys. zł. od zakonnicy zatrudnionej w DKS w Dobrzeniu Wielkim nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Opolu. Nowe ustalenia wskazują, że mężczyzna, który wykorzystując bliską relację oszukał dodatkowo cztery inne osoby.

Przypomnijmy, że na początku czerwca, z kasy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim skradziono aż 460 tys. zł. W tym samym czasie zniknęła również jedna z sióstr zakonnych. Policja szybko połączyła fakty i podejrzaną Urszulę K. zatrzymano na terenie Dolnego Śląska. W dalszym postępowaniu ustalono, że za całą sprawą stoi 43-letni opolanin, któremu kobieta przekazała zarówno skradzione pieniądze jak i własne oszczędności – w sumie ponad pół miliona złotych.

– W toku postępowania przygotowawczego uzyskano zeznania czterech osób, które wskazały, że działając w zaufaniu do Piotra K., przekazały jemu łącznie około 200 tys. zł. tytułem pożyczki z przeznaczeniem na inwestycje m. in. w nieruchomości lokalowe, jednakże Piotr K. pieniędzy nie zwrócił. Zdarzenia te nie zostały jeszcze objęte zarzutami – wyjaśnia Sebastian Bar, rzecznik prasowy PO w Opolu. – Zatrzymany Piotr K. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu wskazując, że miał zamiar zwrócić otrzymane pieniądze. Jemu jak i zakonnicy Urszuli K. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie