Choć w tej edycji rozgrywek ZAKSA zmierzyła się z Itasem Trentino czterokrotnie i trzykrotnie przegrała, to właśnie ona powalczy o finał Ligi Mistrzów.

Itas Trentino to bardzo dobrze znana kędzierzynianom drużyna. Pokonywali ją w dwóch ostatnich finałach Ligi Mistrzów, trafili na nią także w fazie grupowej bieżącej edycji. Tam z kolei przegrali 1-3 w Trydencie i 2-3 w Kędzierzynie-Koźlu, w efekcie czego do dalszej części rozgrywek awansowali z 2. miejsca.

W rundzie play-off ZAKSA wyeliminowała Wartę Zawiercie (3-0, 2-3) i w ćwierćfinale znowu trafiła na ekipę z włoskich Alp. Tym razem jednak wygrała u siebie 3-2, a w Trydencie poległa 2-3. Trzeba było więc rozegrać kolejnego tie-breaka, czyli tzw. „złotego seta”. Kędzierzynianie udowodnili w nim swoją wyższość zwyciężając dość pewnie, bo 15-9 i tym samym po raz siódmy w historii zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów.

W pozostałych ćwierćfinałach obejrzeliśmy pojedynki: Berlin Recycling Volleys – Sir Sicoma Monini Perugia (1-3, 2-3), Halkbank Ankara – Cucine Lube Civitanova (3-1, 1-3, 15-12) oraz VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel (0-3, 0-3). W półfinałach zobaczymy więc dwie ekipy z Polski (ZAKSĘ i Jastrzębski Węgiel) oraz po jednej z Włoch (Sir Sicoma Monini Perugia) i Turcji (Halkbank Ankara).

Jastrzębski Węgiel o swój pierwszy w historii finał zmierzy się z Halkbankiem. ZAKSĘ czeka natomiast półfinałowa przeprawa z Perugią, a więc wicemistrzem Włoch. Dla kibiców będzie to nie lada gratka – od niedawna przyjmującym Perugii jest przecież wychowanek kędzierzyńsko-kozielskiego klubu Kamil Semeniuk. W drużynie występuje także gwiazda reprezentacji Polski Wilfredo León, a prowadzi ją Andrea Anastasi. To były trener naszej kadry (2011-2013), Trefla Gdańsk (2014-2019) i Projektu Warszawa (2019-2022).

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 20 maja w hali Pala Alpitour znajdującej się we włoskim Turynie. To obiekt, z którym Polacy mają znakomite wspomnienia – właśnie tam, we wrześniu 2018 roku, biało-czerwoni sięgnęli po złoto mistrzostw świata w siatkówce.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.