Przywitaj wiosnę i wesprzyj rehabilitację Ani! W najbliższą niedzielę (19 marca) o godz. 14.00 zapraszamy na festyn charytatywny do Osowca.

Życie potrafi być tak nieprzewidywalne… Ania była zawsze pełna życia i ciekawa świata. Lubiła doświadczać, próbować nowych rzeczy. Starała się żyć, tak by czuć się spełnioną i szczęśliwą. Dziś nawet nie jest w stanie sama funkcjonować…

Ania w czerwcu 2022 roku poddała się operacji kręgosłupa. Jednak nastąpiły powikłania, jej stan się pogorszył, więc w sierpniu tego samego roku znów trafiła na stół operacyjny. Przez kolejne miesiące toczyła walkę o powrót do normalności.

Znajomi, sąsiedzi i przyjaciele Ani bardzo zaangażowali się w pomoc i myśleli, że finalnie „postawili” przyjaciółkę na nogi. Niestety ostatecznie w styczniu 2023 roku okazało się, że potrzebna jest kolejna – trzecia operacja, ponieważ stan Ani pogorszył się.

Ania jest całkowicie przykuta do łóżka. Dodatkowo robią się jej odleżyny i się odwadnia. Nie jest w stanie wykonywać przy sobie podstawowych czynności, potrzebuje całodobowej opieki. Żyje w ciągłym bólu, bo żadne środki nie są w stanie temu przeciwdziałać. Przy tym wszystkim jest w pełni świadoma, co powoduje, że jej stan psychiczny pogarsza się z dnia na dzień.

Jej rekonwalescencja to kwestia długich miesięcy i kosztownych rehabilitacji. Potrzebna jest każda złotówka, aby wspomóc Anię w dojściu do zdrowia.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na wielki festyn rodzinny, w którego organizację włączyło się mnóstwo osób. Przygotowywane są konkursy, niespodzianki, sportowe akcenty, mnóstwo słodkości i licytacja ciekawych fantów, które przekazali sportowcy i opolscy działacze.

W programie przewidziano też występy dzieci z przedszkola oraz klas 1-3 ze szkoły PSP im. Jana Pawła II w Osowcu, pokazowy trening Gosdim Turawa. Miłośnicy nordic walking będą mogli wziąć udział w instruktażu techniki chodzenia, który poprowadzi grupa Nordic Walking Suchy Bór.

Głodnych atrakcji z pewnością zaspokoi dynamiczny pokaz Taekwondo grupy OKSW TAEKWON-DO Adam Statkiewicz. Strażacy Ochotnicy z OSP w Osowcu przeprowadzą pokazy strażackie oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Zaplanowano także koncerty – na scenie wystąpi Ania Gryga oraz Jagoda Żelasko z zespołem.

19 marca przypada również rocznica śmierci Tomasza Drąga, wieloletniego piłkarza OKS Odra Opole S.A. Popularny „Patyk” to zawodnik kojarzony przede wszystkim z Odrą Opole. To właśnie w tym klubie uczył się piłkarskiego abecadła i był jego wieloletnim zawodnikiem. 19 marca, podczas festynu można wziąć udział w symbolicznym biegu z Klubem Biegowym Odra Opole, który swój punkt będzie miał na cmentarzu, gdzie pochowano piłkarza.  Biegacze zachęcają do wspólnego, tradycyjnego już biegu ,,Ku Pamięci Patyka”.

Niedzielna pogoda zapowiada się wyśmienicie, dlatego nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przewidziano malowanie twarzy, tworzenie obrazów na gipsowych płytach oraz dmuchańce. Bardziej „ciekawscy” będą mogli zwiedzić strażackie zakamarki w remizie OSP Osowiec.

Festyn charytatywny dla Ani – przywitaj wiosnę i pomóż wesprzeć leczenie

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie