„Sztuka uważności” to tytuł wystawy, którą od 10 lipca będzie można zwiedzić w Galerii WuBePe w Opolu.

Na wernisaż o godzinie 13.00 zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

– To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli nam zanurzyć się w świecie wewnętrznym, odnaleźć spokój i równowagę – zachęcają organizatorzy.

Autorką dzieł jest Magdalena Chrostowska.

– Malowanie obrazów, to nie tylko malowanie pejzaży i martwej natury. Choć niewątpliwie trzeba mieć ogromny talent, aby odzwierciedlić to na płótnie. Uważam również, że sztuka, w tym przypadku obrazy, jest przede wszystkim zaproszeniem do poznania drugiego człowieka i jego emocji. Obrazy abstrakcyjne są taką formą, gdzie są ukazane najgłębsze emocje i jednocześnie przelane na papier. Nie bez powodu, mówi się że malowanie obrazów, jest formą terapii. Zdecydowanie. Jest to jedna z opcji, uwolnienia z nas, tego co zalega. Co pragnie wydostać się na zewnątrz aby mogło ujrzeć światło dzienne i dać coś pięknego dla ogółu tego świata. Jest zaproszeniem do uwolnienia duszy, aby mogła doświadczać w tym w czym pragnie i z jaką misją tutaj jesteśmy. Każdy ma swój talent, tylko nie każdy jeszcze się z nim oswoił – uważa Chrostowska.

Wystawa dostępna będzie do 31 lipca.

Portal Opowiecie.info jest patronem medialnym wydarzenia.

Sztuka uważności - wystawa w WBP w Opolu

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.