Rywalizacja,  sportowe emocje, a przede wszystkim dobra zabawa. W rozrywkowej atmosferze upłynęły zawody sportowo-pożarnicze gminy Popielów, które rozpoczęły się w sobotnie południe, 16 września, na boisku „Pod lasem” w Kaniowie.

Strażacka rywalizacja wystartowała o godz. 12:00. W zawodach wzięły udział drużyny z pięciu sołectw gminy Popielów: Popielowa, Kaniowa Karłowic, Stobrawy i ze Starych Siołkowic. Dodatkowo gościnnie wystąpiło Ortsfeuerwehr Rudersdorf bei Berlin.  Zawodnicy zmierzyli się z różnorodnymi konkurencjami, które wymagały nie tylko dobrej kondycji fizycznej, lecz także działania pod presją czasu czy ogólnej koordynacji ruchów ciała.

–Przygotowania do dzisiejszego dnia trwały ponad dwa tygodnie. Jestem dumny, że to właśnie w Kaniowie odbywają się gminne zawody i cieszę się, że mamy taką imprezę, na takim boisku, które jest odpowiednio przygotowane do strażackich konkurencji – zaznaczał Paweł Baudler, sołtys Kaniowa. – Dodatkowo jest zaplecze gastronomiczne. Mamy więc wielu mieszkańców, którzy chętnie pomagają przy organizacji tego typu imprez. Widoczna jest jedność ludzi i jako sołtys, jestem z tego bardzo dumny.

@opowiecie.info Sportowe emocje, zawody, rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Tak było na zawodach sportowo-pożarniczych gminy Popielów, które odbyły się 16 września na boisku w Kaniowie. #sport #osp #straż #strażpożarna #rywalizacja #zabawa #gminapopielow ♬ Jump (Van Halen Karaoke Tribute) – Monsters of Rock

Wyniki zawodów:

Drużyny seniorów:
1. miejsce – OSP Stare Siołkowice (119,43 s.)
2. miejsce – OSP Stobrawa (126,42 s.)
3. miejsce – OSP Popielów (130,02 s.)
4. miejsce – OSP Kaniów (142,31 s.)
5. miejsce – OSP Karłowice (142,61 s.)

Drużyny kobiet:
1. miejsce – OSP Stobrawa (131,19 s.)
2. miejsce – OSP Karłowice (157,08 s.)
3. miejsce – OSP Popielów (169,90 s.)
4. miejsce – OSP Kaniów (186,83 s.)

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:
OSP Karłowice I, OSP Popielów, OSP Karłowice II, OSP Kaniów, OSP Karłowice III.

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych zmierzyli się w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Musieli przy tym, m.in.: pokonać slalom, płotki, równoważnię, rów czy też podłączyć węzeł do rozdzielacza. Z kolei ćwiczenia bojowe charakteryzowały się przede wszystkich wodnymi konkurencjami.

Za udział w zawodach każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy uczestnik – medal. Oprócz tego przyznano także nagrody. Z kolei o godz. 18:00 na placu przy OSP Kaniów czekała zabawa taneczna pt. „Pożegnanie lata”.

– Dzisiaj zawodnicy zmierzą się ze sztafetą i ćwiczeniami bojowymi. W zawodach uczestniczą mężczyźni, kobiety oraz dzieci, tak że mamy wiele drużyn w różnym wieku – mówił Emanuel Cebula, prezes OSP Kaniów. – Oprócz tego wieczorem odbywa się zabawa taneczna przy OSP Kaniów, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. To będzie impreza w formie potańcówki.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze zorganizowali: gmina Popielów, OSP Kaniów i KGW Leśne Babki z Kaniowa, pod patronatem honorowym marszałka województwa opolskiego.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.