Oprócz „Karolinki”, personel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego będzie też wkrótce szczepić studentów i pracowników na Uniwersytecie Opolskim oraz wszystkich chętnych w CH Turawa Park w ramach „IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego”.

Przeciętnie około 100 osób zgłasza się codziennie na szczepienia w uruchomionym 7 czerwca punkcie w Centrum Handlowym „Karolinka” przy ul. Wrocławskiej w Opolu.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tam jednorazowo podawany preparat firmy Johnson@Johnson.

W „Karolince” szczepić się mogą wszyscy chętni od 16 roku życia, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Młodzież w wieku w wieku 16-17 lat, jeśli przychodzi na szczepienie bez osoby dorosłej, musi mieć ze sobą wypełniony formularz podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK, wyjaśnia, że możliwe jest tam także przyjęcie drugiej dawki przez pacjentów, którzy pierwszą przyjmowali w USK przy al. Witosa.

Natomiast 17 czerwca USK uruchomi punkt szczepień w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego dla niezaszczepionych jeszcze przeciwko Covid-19 studentów i pracowników tej uczelni oraz ich rodzin. Będzie czynny popołudniami.

Z kolei od 24 do 26 czerwca szpitalne zespoły z USK będą też prowadziły akcję szczepień bez rejestracji dla wszystkich chętnych od 16 roku życia odwiedzających Centrum Handlowe „Turawa Park” w Zawadzie, w ramach „IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego”. Punkt szczepień zostanie tam ulokowany w pomieszczeniach po sklepie Praktiker i będzie czynny w od 9.00 do 20.00.

Młodzież w wieku 12-15 lat może skorzystać ze szczepień w punkcie w USK przy al. Witosa, po wcześniejszej rejestracji. Dla osób w wieku 12-17 lat przewidziane są dwudawkowe preparaty firmy Pfizer.

Punkt szczepień w USK czynny jest przez 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00. Na szczepienia można się rejestrować bezpośrednio w USK (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 14.00 pod nr tel. 77 45 20 511, 77 45 20 512, a w tych samych godzinach, z wyłączeniem czwartku, także pod nr 665 995 992), ale też np. przez ogólnopolską infolinię.

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.