Porozumienie między szkołą a uczelnią obejmuje wspólne projekty edukacyjne, wymianę kadry dydaktycznej i studentów oraz – co bardzo ważne – patronat nad klasą o profilu psychologiczno-pedagogicznym.

Umowę o współpracy podpisała dr Katarzyna Mizera, dziekan Uniwersytetu WSB Merito i Tomasz Ciekalski, dyrektor szkoły. O konkretnych planach i oczekiwaniach wobec tej współpracy rozmawiali też: dr Joanna Wawrzyniak, menadżerka kierunku Pedagogika, wicedyrektor Małgorzata Winnik oraz opiekun profilu psychologiczno-pedagogicznego, psycholog Celina Glonek.

– Współpraca z uczelnią, oprócz ewidentnych korzyści merytorycznych, wzmacnia ofertę edukacyjną dla młodzieży z naszego powiatu – mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.

To porozumienie stanowi ważny krok naprzód w kierunku budowania kompleksowej i zintegrowanej ścieżki edukacyjnej, która łączy teoretyczne podstawy akademickie z praktycznym doświadczeniem, przygotowując młodzież do przyszłych wyzwań zawodowych.

Fot. Monika Kluf

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.