Funkcjonariusze opolskiego CBŚP wspólnie z kluczborskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w domu zorganizował plantację konopi indyjskich.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 40 doniczek z sadzonkami konopi, ponad 20 krzewów, a także znaczne ilości marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, udzielania oraz uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Na początku maja policjanci z opolskiego zarządu CBŚP wspólnie z wołczyńskimi oraz kluczborskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna w swoimi domu zorganizował plantacje konopi indyjskich.

W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 doniczek z sadzonkami konopi znajdującymi się w różnych fazach wzrostu, ponad 20 krzewów oraz blisko 150 gramów suszu marihuany. Nielegalna uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, które było wyposażone w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją.

Mężczyzna kontrolował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonego suszu, krzewów oraz sadzonek można by było uzyskać blisko 2 kg marihuany.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany 50-latek usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania, udzielania oraz uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Kluczbork

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.