Wśród 301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych 8 jest z województwa opolskiego.

8 nowych zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców województwa opolskiego.

Cztery z nich dotyczą mieszkańców pow. opolskiego, trzy pow. kędzierzyńsko-kozielskiego oraz jeden  Opola.

Pow. opolski

Dwóch mężczyzn, kobieta i nastolatek. Mężczyzna w średnim wieku oraz nastolatek, hospitalizowani są w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie.

Wśród zakażonych jest także senior, który obecnie leczony jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Jego stan również jest dobry, zakaził się lokalnie.

Nie posiadamy info. o stanie zdrowia i miejscu pobytu kobiety w średnim wieku, mieszkanki powiatu opolskiego.

Pow. kędzierzyńsko-kozielski

W porannym raporcie brak informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu trojga zakażonych. Na tę chwilę, przekazujemy info. o płci i wieku ww. osób. Wśród zakażonych są nastolatkowie – dziewczyna oraz chłopiec. SARAS CoV-2 potwierdzono także u mężczyzny w średnim wieku.

Opole

Koronawirusa potwierdzono u mężczyzny w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie.

Liczba potwierdzonych zakażeń w woj. opolskim od początku trwania epidemii wynosi 564 os.

Mamy także czterech kolejnych ozdrowieńców.

To kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku z pow. opolskiego, która przebywała w izolacji domowej oraz dwóch mężczyzn z Opola ( wieku średnim oraz w sile wieku). Panowie także przebywali w izolacji domowej. Liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 246 os.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:

182 osób z woj. śląskiego,
84 osoby z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. dolnośląskiego,
6 osób z woj. podlaskiego.
4 osób z woj. pomorskiego,
2 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. lubelskiego,
2 osób z woj. małopolskiego,
1 osoby z woj. zachodniopomorskiego,

Informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem: 86-letniej mieszkanki woj. małopolskiego w Raciborzu, 89-letniej kobiety i 88-letniego mężczyzny w Zgierzu, 77-letniej kobiety w Poznaniu, 91-letniego mężczyzny w Chorzowie. Większość osób miała choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣9️⃣ 5️⃣6️⃣9️⃣/953 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Obraz Frauke Riether z Pixabay

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.