We wtorek (1 sierpnia) przez Opole przejedzie peleton jubileuszowego, 80. Tour de Pologne. Część ulic zostanie zamknięta, a część przystanków wyłączona z użytkowania. Pojawią się też przystanki tymczasowe.

W związku z tym pasażerowie opolskiego MZK muszą przygotować się na utrudnienia. Prawie wszystkie linie będą kursowały częściowo zmienionymi trasami.

Zamknięcie ulicy Ozimskiej od Reymonta do Plebiscytowej

Linie 10, 14, 15, 17, 25, 28

Przez cały dzień zamknięty będzie fragment ulicy Ozimskiej, z całkowitym wyłączeniem przystanków „Ozimska-Katowicka” i „Ozimska-Dubois” w obu kierunkach. Autobusy, których trasy tamtędy przebiegają, w stronę centrum będą przekierowane ulicami: Bohaterów Monte Cassino, przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie, Katowicką oraz Kośnego, z której skręcą w lewo w kierunku Ozimskiej i dalej pojadą swoimi standardowymi trasami. Chodzi o autobusy kursujące na liniach: 10, 14 i 25.

Linia 17 z ulicy Ozimskiej skręci w Bohaterów Monte Cassino, minie Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie, skręci w lewo w ulicę Oleską dojeżdżając do przystanku „Plac Kopernika-Sienkiewicza” i powróci na swoją trasę.

Linia 28 z Ozimskiej skręci w Bohaterów Monte Cassino, następnie pojedzie ulicą Rataja do Oleskiej i dalej w kierunku dzielnicy Chabrów swoją standardową trasą.

W przeciwnym kierunku wymienione linie będą kursowały analogicznie zmienionymi fragmentami tras.

Linia 15 w obu kierunkach ominie przystanek „Ozimska-Dubois”, kursując równoległą ulicą Kośnego na odcinku od Reymonta do Katowickiej.

Na ulicy Kośnego uruchomione będą tymczasowe przystanki – jeden dla autobusów jadących w stronę placu Kopernika oraz dwa dla autobusów jadących w stronę ulicy Katowickiej.

Autobusy będą obsługiwały wszystkie przystanki znajdujące się na trasach tymczasowo zmienionych.

Zamknięcie ulicy Reymonta (przejazd peletonu)

Linie 3, 5, 9, 11, 13, 16

Dynamicznie będzie w okolicach skrzyżowania ulic Reymonta i 1 Maja. Tam, jak najdłużej się da, autobusy będą jeździły swoimi standardowymi trasami. Gdy peleton będzie się zbliżał do centrum, zostanie zamknięta ulica Reymonta i tym samym skrzyżowanie z ulicą 1 Maja nie będzie przejezdne. Po zamknięciu tego odcinka, zostaną wprowadzone modyfikacje tras, a przystanki „1 Maja-Dworzec Główny” w obu kierunkach zostaną czasowo wyłączone z obsługi.

Linie 3, 5, 9, 11, 13 i 16, jadące od ulicy Rejtana w stronę centrum, z 1 Maja skręcać będą w ulicę Dubois, potem wjadą w Armii Krajowej, pojadą obok Centrum Przesiadkowego Opole Główne, gdzie umieszczony będzie przystanek tymczasowy (w zatoce naprzeciw stanowiska nr 11), następnie skręcą w lewo, w kierunku Korfantego i Piastowskiej.

Linie 5, 9, 13 od Piastowskiej pojadą standardowymi trasami.

Autobusy linii 3, 11 i 21 skręcą w ulicę Wrocławską, a następnie w prawo w ulicę Nysy Łużyckiej i pojadą w stronę Ronda (linia 11 do Dworca Wschodniego), skąd będą kontynuowały swoje standardowe trasy.

Autobusy linii 16 z ulicy Wrocławskiej pojadą w lewo do przystanku „Plac Jana Kazimierza” i dalej swoją stałą trasą.

W przeciwnym kierunku trasy linii 5, 9, 13 od ulicy Piastowskiej, a linie 3, 11, 16 od ulicy Kołłątaja zostaną poprowadzone przez Armii Krajowej, gdzie zatrzymają się na stanowisku nr 11 Centrum Przesiadkowego Opole Główne, a następnie ulicą Dubois dojadą do przystanku „1 Maja-Katowicka”, skąd powrócą na swoje standardowe trasy.

Linie 10, 14, 15, 25 (dodatkowa zmiana z powodu przejazdu peletonu)

Linie 10, 14, 15 i 25, które od rana będą jeździły częściowo zmienionymi trasami z powodu zamknięcia fragmentu ulicy Ozimskiej, dodatkowo, po zamknięciu ulicy Reymonta na czas przejazdu peletonu, będą miały zmienione trasy w tym rejonie.

Linie 8 i 12 do Grotowic oraz 14 do Maliny od przystanku na Kołłątaja pojadą ulicami Armii Krajowej, Kowalczyków, Jagiellonów do Alei Przyjaźni, gdzie będą oczekiwać na możliwość kontynuowania trasy ulicą Popiełuszki. W przeciwnym kierunku autobusy tych linii od Alei Przyjaźni pojadą analogicznie ulicami Jagiellonów, Kowalczyków oraz Armii Krajowej do dworca i dalej przez Piastowską, Plac Piłsudskiego, Wrocławską, Nysy Łużyckiej w kierunku Zaodrza (linie 8 i 12) oraz do Książąt Opolskich, Sienkiewicza i Kośnego w stronę ulicy Ozimskiej (linia 14).

Linia 10 do Czarnowąsów z Kołłątaja pojedzie przez ulicę Piastowską, Plac Piłsudskiego, Wrocławską i Nysy Łużyckiej. W kierunku powrotnym od Kołłątaja pojedzie przez Armii Krajowej i Plebiscytową do Ozimskiej, tak samo jak autobusy linii 15 i 25, jadące w kierunku Witosa i Pużaka.

Zamknięcie ulicy Reymonta nie będzie miało wpływu na przebieg linii 15 i 25, jadących od rana tymczasowo zmienionymi trasami w kierunku Zaodrza.

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie