W okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w okolicy Cmentarza Komunalnego w Opolu-Półwsi. Zmiany będą zbieżne z tymi, które obowiązywały w ostatnich latach.

W tym roku tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała 31 października (wtorek) w godzinach 18.00-22.00 i 1 listopada (czwartek) w godzinach 8.00-22.00.

Zgodnie z przyjętym projektem zmieni się organizacja na ulicy Cmentarnej. Stanie się ona drogą jednokierunkową (ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów uprawnionych służb i MZK). Oznacza to, że ulicą Cmentarną będzie możliwy jedynie wyjazd. Ruchem na skrzyżowaniu Cmentarnej z Domańskiego będzie kierowała policja. Pojawią się także znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta będzie nakazywał jazdę w prawo.

Od strony centrum miasta zamknięty zostanie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej w Domańskiego (w sąsiedztwie stacji paliw). Dojazd na parkingu przy cmentarzu będzie możliwy tylko od strony ronda Kuklińskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Ruchem będą kierowali policjanci.

Jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

W rejonie cmentarza dostępne będą parkingi przy pętli autobusowej, pomiędzy ulicami Cmentarną i Wrocławską oraz przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki.

Zachęcamy i rekomendujemy korzystanie z parkingów przy C.H. Karolinka i Leroy Merlin. Przypomnijmy, że 1 listopada parking pod „Karolinką” będzie bezpłatny.

Zmiany w organizacji ruchu w Opolu-Półwsi – mapka

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.