Bardzo dobry występ na inaugurację sezonu Orlen Superligi zanotowała Gwardia, która w Opolu z dużą przewagą pokonała Energę MKS Kalisz. Dominacja opolan widoczna była przez całe spotkanie.

Opolanie rozpoczęli to spotkanie bardzo intensywnie. Najlepiej spisywał się Piotr Jędraszczyk, nowy nabytek Gwardii. Przy stanie 6:3 dla drużyny gospodarzy, trener MKS-u wziął jczas. Przyniosło to wyrównanie, jednak opolanie ponownie odskoczyli rywalom, a znakomita dyspozycja Adama Malchera w bramce przyniosła 6-bramkową przewagę. Pierwsza odsłona rywalizacja zakończyła się wynikiem 15:9 dla drużyny z Oleskiej 70.

W drugiej połowie Kaliszanie wzięli się do odrabiania strat, jednak sił znów starczyło tylko na moment. Następne minuty, aż do końca spotkania przynosiły wymianę ciosów i w tej połowie obie ekipy trafiły po 10 bramek. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 25:19. Gwardia po tym spotkaniu uplasowała się na 6. pozycji w tabeli.