W środę (30.08) odbyły się mecze 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkania rozegrało siedem drużyn z powiatu opolskiego i jedna z Opola. Dalej przeszły jedynie cztery.

W dniach 29-30 sieprnia odbyło się 13 z 16 zaplanowanych spotkań. Z pozostałych trzech dwa zostały przeniesione, a jedno zakończyło się walkowerem. Do 1/16 rozgrywek udało się zakwalifikować Odrze II Opole oraz siedmiu drużynom z powiatu opolskiego. Były to: 1. FC Chronstau-Chrząstowice, LZS Mechnice, Polonia Prószków-Przysiecz, Victoria Chróścice, Start Jełowa, Orzeł Źlinice oraz Silesius Kotórz Mały.

Rezerwy Odry mają jeden powód do radości, czyli radość z pucharowego zwycięstwa 3:0 nad drużyną KS Twardawa. Jak dotąd jedynie tutaj druga ekipa niebiesko-czerwonych była w stanie zwyciężyć, bo w lidze ma na koncie remis i trzy porażki.

Znakomicie spisali się też podopieczni trenera Kaniuki z Chróścic. Victoria pewnie pokonała w Chrząstowicach gospodarza 5:0. Pozostałe ekipy to już nie czwartoligowcy, ale zespoły z klasy okręgowej. Wśród nich jedynie Start Jełowa oraz Orzeł Źlinice nie poniosły klęski.

Spadkowicz z Jełowej pokonał wyżej notowany MKS Gogolin, a zawodnicy ze Źlinic po dogrywce okazali się lepsi od Czarnych Otmuchów. Polonia natomiast uległa po 120 minutach ekipie z Namysłowa, Silesius nie dał rady LZS-owi Walce, a Mechnice po wyrównanej walce musiały uznać wyższość zawodników ze Stali Zawadzkie.

W fazie 1/8 finału, która odbędzie się 18 listopada, Orzeł Źlinice podejmie MKS Kluczbork, Start Jełowa zmierzy się z Victorią Chróścice, a przeciwnikiem Odry II Opole będzie Stal Zawadzkie.

Wyniki 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski:

1. FC Chronstau-Chrząstowice 0:5 Victoria Chróścice

Orzeł Źlinice 3:2 czarni Otmuchów

Start Namysłów 3:1 Polonia Prószków-Przysiecz

KS Twardawa 0:3 Odra II Opole

Start Jełowa 4:1 MKS Gogolin

LZS Mechnice 2:3 Stal Zawadzkie

Silesius Kotórz Mały 2:3 LZS Walce

Polonia Głubczyce 1:2 iPrime Bogacica

Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:4 MKS Kluczbork

MKS Tułowice 2:4 LZS Kuniów

Orzeł Branice 2:2 (0:3 w karnych) Piast Strzelce Opolskie

Union Ujazd 1:6 Ruch Zdzieszowice

LZS Starościn 3:0 LKS Goświnowice (walkower)

Orzeł Reńska Wieś 1:8 OKS Olesno

Stal Brzeg 2:1 LZS Starowice

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze