Uczniowie zawodówki z Dobrzenia Małego uplasowali się na najwyższych miejscach w wojewódzkim etapie XVII edycji konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”.

W konkursie wzięło udział 35 osób, w tym 9 uczniów z szkoły w Dobrzeniu Małym. Sześciu uczestników, którzy najlepiej odpowiedzieli na 40 pytań testowych, przystąpiło do części ustnej konkursu. Nie do pokonania okazali się uczniowie dobrzeńskiej szkoły. Pierwsze pięć miejsc na podium należało właśnie do nich.

I miejsce –  Beniamin Kubis
II miejsce – Krystian Matyschok
III miejsce – Jessica Kołodziej
IV miejsce – Kacper Kulas
V miejsce – Damian Chrzan

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast pierwsza szóstka otrzymała nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Izbę Rzemieślniczą w Opolu oraz Państwową Inspekcję Pracy w Opolu.

Uczniowie szkoły zawodowej przygotowywali się do konkursu pod bacznym okiem Anny Świtoń, która już nieraz brała udział ze swoimi uczniami w tym konkursie i odnosiła kilkakrotne sukcesy. W ubiegłorocznej edycji drużyna z ZS w Dobrzeniu Wielkim zajęła pierwsze miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Konkurs odbył się w Izbie Rzemieślniczej w Opolu 4 kwietnia 2017 r.

Beniamin Kubis oraz Krystian Matyschok będą reprezentować Izbę Rzemieślniczą z Opola w Ogólnopolskim Konkursie, który odbędzie się 31 maja 2017 r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

ZSZ w Dobrzeniu Małym najlepszy w województwie

Fot: Izba Rzemieślnicza w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie