4. liga: Victoria Chróścice boleśnie przegrała z liderem [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

Victoria Chróścice poniosła u siebie sromotną porażkę przeciwko liderowi 4. ligi – Polonii Głubczyce. Chróściczanie przegrali aż 1:7.

Dla Victorii mecz rozpoczął się w wymarzony sposób. Już w 7. min bramkarz Polonii Przemysław Charęza „podarował” jej rzut karny faulując Pavlo Kovala. Do „jedenastki” podszedł Mateusz Tomczak i chwilę później chróściczanie prowadzili 1:0.

Ich radość trwała bardzo krótko. Minutę później – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – najwyżej w polu karnym wyskoczył Roman Forma i dał swoim boiskowym kolegom wyrównanie. W 25. min Polonia już prowadziła. Z lewej strony płasko pod bramkę zagrał Piotr Jamuła, a tam bezbłędnie zachował się Łukasz Bawoł, który wyprowadził Polonię na prowadzenie.

Dziesięć minut później było już 1:3. We własnym polu karnym rywala sfaulował Dastin Polok, a rzut karny wykorzystał Jamuła. W 41. min obrona Victorii została rozmontowana w ten sam sposób co w 25. min, ale tym razem z lewej strony Jamuła wrzucał, a nie nisko podawał, a do bramki trafił nie Łukasz Bawoł, tylko Adam Łukowski.

Choć goście w pełni zdominowali pierwszą połowę, jej dwie ostatnie minuty należały do chróściczan. Najpierw potężny strzał z około 25 metrów oddał Czajkowski, a piłkę koniuszkami palców za bramkę wybił Charęza. Chwilę później – po rzucie rożnym – dwukrotnie szczęścia zabrakło Świętkowi, który trafił kolejno w słupek i leżącego bramkarza.

Po przerwie chróściczanie nie dali swoim kibicom szczególnych powodów do zadowolenia, za to Polonia trafiła kolejne trzy gole. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę w bramce głową zmieścił Bawoł. W 70. min na 6:1 strzelił Jamuła, a wynik zamknął Szymon Grek, którego strzał otarł nogi obrońcy i wpadł do bramki.

Victoria Chróścice – Polonia Głubczyce 1:7 (1:4)

Bramki: 7. Tomczak (karny) – 8. Forma, 25. Bawoł, 35. Jamuła (karny), 41. Łukowski, 68. Bawoł, 70. Jamuła, 81. Grek

Victoria: Walkowicz (kpt., Styrczula) – Budnik, Koval (Perz), Tomczak, Polok Dastin (Olejnik), Czajkowski (Warzecha), Świętek, Olszacki, Guilherme, Nesterów, Marek. Trener: Łukasz Kabaszyn.

Polonia: Charęza – Bawoł (Mleczko), Fellipe Eduardo (Zawadzki), Toporowski, Jamuła (kpt.), Śnieżek (Wójcik), Grek, Forma, Łukowski, Fedorowicz, Broniewicz. Trener: Tomasz Owczarek.

Żółte kartki: Koval, Tomczak – Charęza, Jamuła, Fellipe Eduardo

Sędziował: Kamil Zator