Piotr Szlapa przez najbliższych pięć lat kierować będzie gminą Dobrzeń Wielki.  Na podstawie danych z pięciu lokali wyborczych Szlapa zdecydowanie wygrał drugą turę wyborów samorządowych stosunkiem głosów 2039 do 924 (wyniki nieoficjalne).

Oto wyniki w poszczególnych komisjach:

Dobrzeń Mały:                              Wróbel 108, Szlapa 149

Kup:                                                Wróbel 185, Szlapa 155.

Liceum Dobrzeń Wielki:             Wróbel 176, Szlapa 512.

Chróścice:                                     Wrobel 222, Szlapa 585

SP Dobrzeń Wielki                       Wróbel 250, Szlapa 630

W pierwszej turze Piotr Artur Szlapa z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Gminy – Wspólna Sprawa uzyskał 1692 głosy. Urzędujący wójt Henryk Leon Wróbel, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka, uzyskał 961 głosów. To między nim a Piotrem Szlapą rozegrała się druga tura.

Przypomnijmy: Piotr Szlapa ma 53 lata i od urodzenia jest związany z gminą Dobrzeń Wielki. Posiada wyższe wykształcenie techniczne, zarządza własną firmą. Prowadzi aktywny tryb życia, zarówno w dziedzinie społecznej jak i sportowo-rekreacyjnej. Posiada duże doświadczenie w pracy samorządowej. Jest mężem i ojcem 4 dzieci.

Decydując się na kandydowanie na stanowisko wójta gminy Dobrzeń Wielki stawia sobie za cel, by hasło „Dobrzeń – tu żyje się dobrze”, znów nabrało właściwego znaczenia.

Jest realistą, twardo stąpa po ziemi i uważa, że największym gminnym bogactwem są ludzie i więzy, które ich łączą od pokoleń.

O zaletach mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki miał okazję przekonać się podczas walki o jej nierozdzielenie. Wierzy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć stabilność finansową, a zrównoważony rozwój wsi, stworzenie nowych terenów inwestycyjnych, oraz właściwe planowanie prac w miejscowościach, zapewnią odpowiedni rozwój gminy, a co za tym idzie poprawę jakości życia mieszkańców.

Drużyna Szlapy w pierwszej turze zapewniła sobie 11 z 15 miejsc w radzie gminy.

Rety! Co ja narobiłem!?

Znane sa też wyniki sondażowe w trzech polskich miastach: Gdańsku, Krakowie i Kielcach.

Według sondażu IPSOS wybory wygrali:

Gdańsk: Paweł Adamowicz (64,7 proc.), Kacper Płażyński (35,3 proc.)

Kraków: Jacek Majchrowski (64,6 proc.), Małgorzata Wassermann (35,4 proc.)

Kielce: Bogdan Wenta (64 proc.), Wojciech Lubawski (36 proc.)

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.