Rezerwy TOR-u pokonały w derbach LZS Kup [ZDJĘCIA, RELACJA]

Marek Rozwadowski (zielony) strzelił bramkę na 2:1   © Tomasz Chabior

Do udanych 5. kolejkę klasy „A” mogą zaliczyć rezerwy TOR-u Dobrzeń Wielki, które w derbach rozegranych na ich stadionie pokonały LZS Kup 5:1.

Od początku sezonu nowo powstały zespół z Kup ma problemy nie tylko z wygrywaniem czy nawet punktowaniem, ale – przede wszystkim – ze strzelaniem bramek. Przed meczem w rubryczce ze straconymi golami widniało ich aż 38, podczas gdy w rubryczce ze zdobytymi nie widniał ani jeden.

Pierwszą w sezonie bramkę dla kupskiej drużyny dopiero w meczu przeciwko drugiemu zespołowi TOR-u trafił Marek Jendro. Piłkarz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył w polu karnym najwyżej i głową skierował piłkę do bramki pilnowanej przez Sebastiana Grygiera.

Dobre złego początki – tak można określić derby w wykonaniu LZS-u Kup. Goście zagrali o wiele lepszą pierwszą niż drugą połowę, ale prowadzili tylko 11 minut. Później strzelali już tylko gospodarze. Pierwszą bramkę w 33. min trafił Jarosław Draguć. 43-latek pokazał młodszym kolegom, jak wzorcowo wykonuje się rzuty wolne i umieścił piłkę w samym okienku.

Cztery kolejne trafienia dobrzeniacy dołożyli po przerwie. Kilkadziesiąt sekund po gwizdku otwierającym drugą połowę do pola karnego przedostał się Marek Rozwadowski, który bez zawahania skierował piłkę do siatki.

W 55. min przewagę TOR-u powiększył wychowanek LZS-u Kup – Grzegorz Bielak. Zawodnik wyrwał się rywalom i pokonał Łukasza Jacyniuka w sytuacji „sam na sam”.

Na tym dobrzeniacy nie poprzestali. W 69. min na kupską bramkę ruszył Wojciech Morka i on również znalazł się sam na sam z bramkarzem, któremu nie dał szans.

W pięknym stylu końcowy wynik z rzutu wolnego ustalił Błażej Romanowski. Zawodnik z około 25 metrów, z prawego sektora boiska, wysoko uderzył piłkę, która po chwili spadła prosto w znajdujące się przy dalszym słupku okienko.

5. kolejka klasy „A”: TOR II Dobrzeń Wielki – LZS Kup 5:1 (1:1)

TOR II: Grygier – Romanowski, Kujawa, Rozwadowski, Kamiński (72. Wołoszyński), Bielak, Prudlik (kpt., 77. Mehl), Stanisz (60. Mojsiejewicz), Draguć, Rychlik, Morka (70. Śmieja). Trener: Jarosław Draguć.

Kup: Jacyniuk (kpt., 85. Lisowski) – Czech, Myśliwy, Wsuł, Sadowski, Kiełbus, Balas, Pyrek (70. Piontkowski), Krupa, Jenro, Fiedeń (72. Siwiec). Trener: Łukasz Świczewski.

Bramki: 33. Draguć (1:1), 46. Rozwadowski (2:1), 56. Bielak (3:1), 69. Morka (4:1), 84. Romanowski – 22. Jendro (0:1)

Żółte kartki: 55. Morka – 32. Myśliwy

Sędziował: Sebastian Stemplewski