W przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z udziałem przedszkolaków. Szkolenie odbyło się tuż przed wywiadówką w ramach projektu „Nasze AED”. Obecnie trwa zbiórka na drugi defibrylator w gminie.

Inicjatorki projektu stawiają sobie za cel sfinansowanie publicznego, szeroko dostępnego defibrylatora. Wymagało to zbiórki 7 tys. zł. Szkolenia odbyto w całej gminie, a także w przedszkolach na terenach przyłączonych do Opola.

Pierwsze urządzenie dostępne będzie pod Urzędem Gminy. Drugie, na które trwa zbiórka pieniędzy, ma się znaleźć w okolicach kościoła św. Katarzyny, przedszkola i szkoły podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. Defibrylator ma pomagać małym dzieciom, dlatego wyposażony zostanie w specjalne elektrody. Zbiórka trwa do 30 czerwca.

W rymowanym szkoleniu wzięły udział Natalka, Julka, Lena i Ania. Pokazały, jak uciskać klatkę piersiową, a następnie inicjatorki projektu zademonstrowały użycie defibrylatora. Uwagę skupiono przede wszystkim na małych dzieciach. Następnie zebrani obejrzeli film instruktażowy z gminy Myślenice.

Portal Opowiecie.info wsparł akcję poprzez wręczenie piłki z autografem piłkarza reprezentacji Polski, Jakuba Błaszczykowskiego, a także podpisanych przez piłkarza zdjęć oraz koszulki. Liczymy na to, że pieniądze z licytacji znacząco przyczynią się do możliwości zakupu drugiego defibrylatora. Słodycze dla dzieci ufundowała firma Imex Piechota.

Przed wywiadówką rodzice wysłuchali również prezentacji dotyczącej zdrowego odżywiania się dzieci przygotowaną przez poradnię dietetyczną VitalDiet.

Fot. Łukasz Kołodziej

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze