Wybór niemodlińskiego zamku na najwspanialszy obiekt historyczny w Polsce może dziwić, bo jego widok, stan murów czy wnętrza są dalekie od doskonałości.

Ale takie są fakty. Głosami internautów, głównie z okolic Niemodlina, zamek otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Gala wręczenia dokumentu odbyła się w Warszawie. Zamek Książęcy w Niemodlinie pokonał 15 innych obiektów, zgłoszonych do konkursu przez regionalne organizacje turystyczne.

Jak twierdzi Joanna Kardasińska, manager ds. rozwoju, certyfikat ma być bodźcem do działania, ma sprawić, by zamek i jego otoczenie stało się kołem zamachowym niemodlińskiej gospodarki.

Sprzyja temu miedzy innymi niemodliński karp, który ma się stać elementem promocji miasteczka I gminy. Już w tej chwili karpia oferuje się podczas festynów na zamkowym dziedzińcu oraz w jednej z restauracji nad stawem hodowlanym.

Zamek w Niemodlinie staje więc przed ogromną szansą. Po wielu latach popadania w ruinę, ma już nowy dach. Na wiosnę rozpoczną się prace budowlane na szeroką skalę.
Wcześniej, 8 grudnia, na zamkowym dziedzińcu planowany jest świąteczny kiermasz,a ostatniwgo dniu starego roku – spotkanie sylwestrowe. Jeszcze w tym roku bez balu i białej damy.

Fot. Janusz Maćkowiak

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor portalu informacyjnego Opowiecie.info

Wyłączono komentarze