Wśród 411 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych 8 jest z województwa opolskiego. Zmarło dziś dwoje mieszkańców naszego regionu.

W województwie opolskim:

Pow. opolski

Kobieta w wieku senioralnym. Jej stan jest dobry, zakaziła się lokalnie. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej.

Opole

Dwie kobiety, z czego jedna jest w wieku średnim. Na tę chwilę brak info. o stanie zdrowia pacjentek, miejscu pobytu oraz sposobie transmisji.

Pow. oleski

Nastoletni chłopiec, zakaził się lokalnie. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej.

Pow. kędzierzyńsko-kozielski

Mężczyzna w średnim wieku w stanie dobrym. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie. Dwie kobiety w średnim wieku, które przebywają w kwarantannie domowej.

66-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko -kozielskiego, który umarł w Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich.

Zmarła dziś także  90-letnia mieszkanka pow. oleskiego, która była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. 

O kolejne cztery osoby zwiększyła się liczba ozdrowieńców w regionie. Koronawirusa pokonała trójka mieszkańców pow. opolskiego (dwie kobiety oraz mężczyzna), która przebywała w izolacji domowej. Mężczyzna i jedna z kobiet są w wieku średnim, kolejna z pań w sile wieku.

Koronawirusa pokonał także mieszkaniec pow. nyskiego. Mężczyzna w sile wieku był pacjentem szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. Liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie to już 191 os.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:14.05.2020 Kolejnych 411 zakażonych, 22 ofiary śmiertelne

 

302 osób z woj. śląskiego,
25 osób z woj. dolnośląskiego,
24 osób z woj. małopolskiego,
22 osób z woj. mazowieckiego,
13 osób z woj. wielkopolskiego,
7 osób z woj. łódzkiego,
2 osób z woj. zachodniopomorskiego,
2 osób z woj. podkarpackiego
2 osób z woj. lubelskiego,
1 osoby z woj. pomorskiego,
1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego,
1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

 

Informujemy o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem: 83-letniej kobiety w Gliwicach, 62-letniej kobiety w Cieszynie, trzech mężczyzn 78, 93 i 66-letniego oraz 75-letniej kobiety w Tychach Tychy, 90-letniej kobiety w Kędzierzynie-Koźlu, 69-letniej kobiety w Starachowicach, 60-letniego mężczyzny w Grudziądzu, 89-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny w Poznaniu, 90-letniej kobiety w Łańcucie, 68-letniego mężczyzny w Wałbrzych, 42-letniego mężczyzny we Wrocławiu, 80-letniego mężczyzny w Oleśnicy, 66-letniego mężczyzny w Strzelcach Opolskich, 79-letniej kobiety w Szczecinie, 65-letniego mężczyzny w Raciborzu, 87-letniego mężczyzny w Zawierciu, 96-letniego mężczyzny w Bielsku Podlaskim, 18-letniej kobiety w Radomiu, 84-letniej kobiety w Warszawie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣7️⃣ 6️⃣1️⃣5️⃣/883 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14.05.2020 Kolejnych 411 zakażonych, 22 ofiary śmiertelne 14.05.2020 Kolejnych 411 zakażonych, 22 ofiary śmiertelne 14.05.2020 Kolejnych 411 zakażonych, 22 ofiary śmiertelne

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.