Za nami kolejny festyn nad Odrą z turniejami sportowymi, atrakcjami dla najmłodszych z okazji niedawnego Dnia Dziecka oraz wieczorną zabawą dla młodzieży i dorosłych. 14. edycja imprezy zorganizowanej 8 czerwca na Odrze Ślum przyciągnęła tłumy.

Wydarzenie ruszyło w samo południe turniejem piłki nożnej amatorskich drużyn seniorów. Po nich zmierzyli się siatkarze plażowi, a w końcu koszykarze w turnieju rzutów do kosza. Do rozgrywek przyłączyli się też najmłodsi pasjonaci piłki nożnej, którzy rywalizowali w turnieju U-10 Orlik.

Sportowe emocje nie były jedyną atrakcją festynu. Dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw, zabawy z animatorką oraz pokazy strażackie. Nieco starsi mogli poznać tajniki żużla, o których opowiadał zawodnik Kolejarza Opole Oskar Stępień czy obejrzeć stand-upowy występ gwiazdy wieczoru – Roberta „Papyna” Wardy. Nie zabrakło też obszernej strefy gastronomicznej, w której poza festynowymi klasykami znalazła się m.in. pizza prosto z pieca. Wydarzenie zamknęła zabawa taneczna z DJ-em Daro & DJ-em Robertem, która wciągnęła wszystkich na parkiet na długie godziny.

Festyn nad Odrą od 14 lat organizuje grupa przyjaciół, która na co dzień opiekuje się też terenem Odry Ślum. – Wszystko przygotowujemy sami, włącznie z jedzeniem. Nie korzystamy z pomocy restauracji, co odróżnia nas od innych festynów – opowiada Daniel Roj, jeden z organizatorów. – Fundusze pozyskujemy z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, mamy swoich mniejszych i większych sponsorów, dorzuca się również Gmina. Zarabiamy też na sprzedaży jedzenia, a wszystkie pieniądze inwestujemy w ten teren. Bez tego Odra Ślum wyglądałaby jak nadbrzeże po drugiej stronie rzeki, gdzie są tylko krzaki i chaszcze.

Dzięki takiemu zaangażowaniu teren służy nie tylko dorocznemu festynowi, ale też innym wydarzeniom. Wkrótce odbędzie się tu np. impreza z okazji nocy świętojańskiej – Wianki nad Odrą. Zaprasza na nią Stowarzyszenie „Borki – Aktywni Razem” już 22 czerwca od godz. 18.00.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze