Do czasu wyboru przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku sesję prowadził przewodniczący Sejmiku Rafał Bartek. Inicjatorem powołania tego gremium jest Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO.

Młodzi radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali prezydium.

W cieniu wyborów do PE obradowała I sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego kadencji 2024-2027

Młodzieżowy Sejmik składa się z 24 Młodzieżowych Radnych, po dwóch z każdego powiatu. Kadencja Młodzieżowego Sejmiku trwa 3 lata. Radni muszą mieć ukończone co najmniej 15 lat ale nie mogą przekroczyć 22 roku życia w dniu zakończenia naboru.

Przewodniczącym został Piotr Bloszczyk za Szczedrzyka. – To wielki zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność- stwierdził. – Mam nadzieję, że wspólną pracą doprowadzimy do tego, że w województwie Opolskim młodzieży będzie żyło się dobrze i będą wiązać z nim przyszłość. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w tej drodze, dodawali mi sił i sprawiali, że nie odpuszczałem. To dzięki Wam to wszystko wygląda tak jak wygląda.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Opolskiego – to głos młodzieży z województwa opolskiego, to miejsce, gdzie młodzież może swobodnie wyrażać swoje opinie i wspólnie podejmować decyzje, które wpływają na nasz region. Tutaj łączą się młodzi ludzie z całego regionu, aby razem aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym, rozwijać swoją świadomość obywatelską i umiejętności społeczne.

Jak twierdzą inicjatorzy powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego głównym celem jest zapewnienie młodym ludziom możliwości wpływania na życie naszego regionu. – Chcemy, abyście wiedzieli, że Wasze głosy, pomysły i pasje mają znaczenie. Nasz Młodzieżowy Sejmik to miejsce, gdzie możemy wspólnie kształtować nasz region. To przestrzeń dla młodych, która inspiruje i napędza działanie, aby nasza Opolszczyzna była jeszcze lepszym miejscem do życia.

W cieniu wyborów do PE obradowała I sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego kadencji 2024-2027

W cieniu wyborów do PE obradowała I sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego kadencji 2024-2027

Fot. UMWO

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.