To dotacja  do zakupu samochodów hybrydowych, które będą służyły policjantom Komendy Wojewódzkiej w Opolu – poinformowała rzeczniczka Gabinetu Marszałka Violetta Ruszczewska.

Osiem radiowozów hybrydowych trafi do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Takie zakupy robimy już od trzech lat. Teraz samochody kupowane są dzięki pieniądzom z samorządu województwa opolskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi komendant wojewódzki  nadinspektor Rafał Kochańczyk. Pojazdy będą wyposażone standardowo, tak jak wszystkie samochody oznakowane. Będą wykorzystywane zarówno w  służbie prewencyjnej, patrolowej i drogowej. – To będzie zależało od dyspozytora – dodaje komendant. W województwie opolskim wykorzystywanych jest już 30 takich pojazdów.

Marszałek województwa Andrzej Buła zaznacza, że dzięki pieniądzom kilka komend w województwie dostanie wsparcie w postaci nowych pojazdów. – Dokładamy się do układanki dofinansowania wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. A teraz też przygotowujemy kolejne pieniądze, które pozwolą na  zakup i szkolenie sześciu psów  – mówi marszałek. Przypomnijmy, że samorząd wsparł już zakup psa dla nyskich policjantów. Pies Blacky pełni teraz służbę patrolowo-tropiącą. Bierze udział m.in. w zabezpieczeniu imprez sportowych, masowych i czynnościach dotyczących osób poszukiwanych.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie  urząd marszałkowski wspomagał opolską policję kilkukrotnie, było m.in. 65 tysięcy złotych dołożone do zakupu specjalistycznego ambulansu kryminalistycznego, który kosztował 137 tysiące złotych. Dodatkowo 300 tysięcy złotych przekazano na zmodernizowanie i remont budynku komisariatu policji w Branicach. Policja otrzymała również pieniądze na zakup wyposażenia w centrum monitoringu czy apteczek na potrzeby oddziałów prewencji na terenie całego województwa opolskiego.

Fot. UMWO

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.