Rywalizacja sportowa, występy szkolnych talentów i domowe pyszności czekały na uczestników sobotniego (3.06) festynu rodzinnego w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Była to jego pierwsza edycja od czterech lat.

Imprezę otworzyły występy uczniów. Klasa I B wykonała taniec belgijski oraz zatańczyła do piosenki „Chocolate”, natomiast I A zaprezentowała taniec kowbojski. Widzowie obejrzeli też występ mini formacji mażoretek Seniorita i artystów cyrkowych Cudaki. Oprócz tego Zuzanna Warzecha z klasy VII A zaśpiewała utwór „Jeszcze w zielone gramy”.

Kolejna była rodzinna rywalizacja sportowa. W niej pary, w których skład wchodzili rodzic i dziecko, zmierzyły się z dziesięcioma konkurencjami. Były to: pierwsza pomoc, sznurowanie atrap butów, układanie owoców z puzzli, pokonanie na skrzynkach wyznaczonego odcinka, trafianie krążkami na pachołki, utrzymywanie równowagi, odgadywanie leśnych odgłosów, rozpoznawanie liści drzew, podbijanie piłeczki ping-pongowej i skoki na skakance.

@opowiecie.info Rywalizacja sportowa, występy szkolnych talentów i domowe pyszności czekały na uczestników sobotniego (3.06) festynu rodzinnego w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Była to jego pierwsza edycja od czterech lat. #DobrzeńWielki #festyn #szkoła #rodzina #integracja ♬ Happy, summer, ukulele(852618) – Eternal Waves

– Bardzo się cieszę, że wreszcie, po czterech latach, mogliśmy zorganizować nasz festyn. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że lokalna społeczność potrzebuje takich wydarzeń i lubi wspólnie spędzać czas, szczególnie z dziećmi – podkreślała Gabriela Matyszok, dyrektorka PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. – Jesteśmy szkołą sportową i z tą dziedziną życia powiązaliśmy dziś wiele atrakcji. To między innymi stacje, na których dzieci i rodzice wykonują bardziej lub mniej ruchowe zadania i zbierają punkty.

Na uczestników festynu czekało również mnóstwo przysmaków, w tym: bigos, fasolka po bretońsku i kiełbasa. Można też było kupić: kawę, lemoniadę, wodę, lody, maliny, jeżyny, a nawet kwiaty i zioła. Poza tym uczniowie mogli skorzystać z malowania twarzy, a w sali gimnastycznej odbył się mecz siatkarski pomiędzy IV a VI klasą.

Festyny w PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim odbywają się od prawie 20 lat, a więc od czasów, gdy była to jeszcze PSP nr 1 w Dobrzeniu Wielkim. – Rozpoczęliśmy w 2004 lub 2005 roku, gdy dyrektorem była pani Aleksandra Baucz. To właśnie ona zainicjowała pierwszy festyn, którego kilkunasta edycja odbywa się dziś. Bywały festyny słoneczne, były też deszczowe. Tym razem aura dopisała i bardzo się z tego cieszymy – oceniła Gabriela Matyszok.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.