To już 2. edycja stobrawskiej pięćdziesiątki, czyli rajdu rowerowego po Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Niedzielnego poranka (14 maja) rowerzyści wyruszyli w trasę spod „Baru Pod Lasem” w Nowych Siołkowicach. Wiosenna pogoda, muzyka i przygotowane atrakcje sprawiły, że był to wspaniale spędzony czas. 

Rowerzyści mieli do wyboru dwie trasy: trasę ultra – 50 km  oraz trasę rodzinną – 15 km. Jadący pierwszą z nich wyruszyli około godz. 9:30, a jadący drugą trasą –  15 minut później. Na rajd nie trzeba było się zapisywać, bo uczestniczyć w nim mógł każdy. Zarówno młodsi, jak i starsi z chęcią przybyli do Nowych Siołkowic, by spędzić swój wolny czas aktywnie i ciekawie.

– Przyjechałem na rajd, żeby miło spędzić czas. Kręcimy przecież dla zabawy! Bardzo lubię jeździć na rowerze, a tym bardziej, kiedy jest taka ładna pogoda jak dziś. Lekki wiaterek, słońce, fajna atmosfera, muzyka i dobry humor. A to jest potrzebne każdemu rowerzyście – przyznał Andrzej, uczestnik rajdu rowerowego. 

Rowerzyści startowali spod  „Baru Pod Lasem”, by potem, po zakończonym rajdzie, spotkać się w tym samym miejscu już na mecie. Oprócz rowerowej wycieczki na uczestników rajdu czekał zestaw obiadowy – kiełbasa i bułka albo karczek i bułka. Otrzymali go rowerzyści, którzy wcześniej wyrazili taką chęć, zapisując się i płacąc za jedzenie. A po rowerowych zmaganiach obiad z pewnością smakował jeszcze lepiej.

– Nasz rajd rozpoczyna się o godz. 9:00 i przebiegnie w dwóch trasach. Ta dłuższa jest przeznaczona dla bardziej doświadczonych rowerzystów, zaś krótsza jest trasą relaksacyjną – mówił Marcin Kardas, prezes Stowarzyszenia Kręcimy dla Zabawy. – Gościmy dzisiaj też Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, który przygotował liczne niespodzianki, w szczególności dla najmłodszych. Są one związane z przyrodą, lasem czy leśnymi wycieczkami. Będą to różne gry, warsztaty i quizy. Program wydarzenia jest więc bogaty.

 

@opowiecie.info 2. edycja rajdu rowerowego po Stobrawskim Parku Krajobrazowym, czyli stobrawska pięćdziesiątka! Niedzielnego poranka (14 maja) rowerzyści wyruszyli w trasę spod ,,Baru pod Lasem” w Nowych Siołkowicach.🌼🌻 #rajdrowerowy #rowerzysta #rowerzysci #bike #biker #wiosna #spring #sport #relax ♬ Relax, Take It Easy – Unklfnkl

Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych przygotował zabawy związane z tematyką przyrodniczą, które miały na celu oswojenie z lasem, poznawanie natury wszystkimi zmysłami oraz integrację rodziców i dzieci.

– Koło fortuny z przyrodniczymi pytaniami, praktyczne zadania, gdzie można rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, ptaków czy ziół z ogródka, to gry i zabawy, które czekają na naszym stoisku. Oprócz tego mamy też warsztaty. Będzie to wycieczka do lasu i zabawy na świeżym powietrzu – zaznaczała Żaneta Cieślak, edukatorka w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. – Tutaj na miejscu także będziemy chodzili po lesie, zbierali liście i później robili  „liściowniki”. Promujemy przez to bycie w przyrodzie tak, aby dzieci miały jak najwięcej styczności z nią.  Żeby się z przyrodą spotykały, nie bały się jej, żeby jej słuchały i dotykały. 

Rajd rowerowy został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kręcimy dla Zabawy oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych. Partnerami imprezy byli m.in:  Samorząd Województwa Opolskiego, Gmina Popielów,  „Bar Pod Lasem” , Automobilklub opolski, Protec spółka z o.o i marka Caparol.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.