Trzy kolejki przed końcem sezonu Odra Opole powiększyła przewagę nad strefą spadkową z 2 do 5 punktów. To dzięki temu, że w 31. rundzie Fortuna 1 Ligi ograła u siebie piątą Stal Rzeszów 2-0.

Wynik rozstrzygnął się w niecałych dwóch kwadransach. W 8. min otworzył go Maciej Makuszewski – otrzymał on piłkę od Rafała Niziołka, który chwilę wcześniej rozpoczął kontratak Odry. Od tamtej chwili było 1-0.

Rezultat ten utrzymywał się przez dokładnie 20 minut. Po tym czasie opolanie mieli wrzut z autu, po którym Michał Bednarski pokonał bramkarza głową, dając swojej drużynie prowadzenie 2-0.

Wtedy też niebiesko-czerwoni przenieśli ciężar gry do defensywy, broniąc wypracowanego już wyniku. Dowieźli go do przerwy, a później również do końca meczu, zachowując przy tym czyste konto. Zresztą Stal zbytnio Odrze nie zagrażała.

Zwyciężając u siebie z rzeszowską drużyną opolanie powiększyli przewagę nad najwyżej sklasyfikowaną w strefie spadkowej Skrą Częstochowa z 2 do 5 „oczek”. Zbliżyli się więc do utrzymania.

Do końca sezonu Odrze pozostały już tylko trzy mecze. Zmierzą się w nich z: Ruchem Chorzów (19.05, godz. 20.30), Chojniczanką Chojnice (28.05, godz. 15.00) i ŁKS-em Łódź (3.06, godz. 17.30).

Odra Opole – Stal Rzeszów 2-0 (2-0)

Bramki: 8. Maciej Makuszewski (1-0), 28. Michał Bednarski (2-0).

Odra: Haluch – Spychała, M. Kamiński, Pingot, Szrek – W. Kamiński,  Niziołek – Makuszewski (75. Mikinic), Galan, Nowak (89. Tkocz) – Bednarski (79. Guzdek). Trener: Adam Nocoń.

Stal: Bąkowski – Marczuk (72. Kłos), Oleksy (12. Pajnowski), Góra, Głowacki – Danielewicz, Poczobut (46. Piątek), Wolski (46. Olejarka) – Michalik, Małecki, Prokic (72. Sadłocha). Trener: Daniel Myśliwiec.

Sędziował: Piotr Lasyk.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.