Wśród 313 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych jest 26 z województwa opolskiego.

26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem u mieszkańców woj.opolskiego.

Pow. opolski i Opole

W powiecie  koronawirus potwierdzono u 3 kobiet w średnim wieku i mężczyzny w wieku senioralnym. Zakażenie potwierdzono takze u dwóch seniorów, dwóch pań w wieku średnim oraz dwóch osób w sile wieku. Jedna z kobiet w średnim wieku jest w dobrym stanie i przebywa w kwarantannie, koronawirusem zakaziła się lokalnie.

Zwiększyła się także liczba zakażonych z Opola. W stolicy województwa potwierdzono koronawirus u dwóch mężczyzn (senior oraz osoba w sile wieku).

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu stwierdziła, że dwóch byłych pacjentów oddzialu wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu było zakażonych koronawirusem. Dyrekcja szpitala zdecydowała o zamknięciu oddziału. Personel medyczny oddziału (63 osoby, w tym lekarze, pielęgniarki, pracownicy laboratorium, fizjoterapeuci czy kucharki) zamknał się razem z pacjentami i czeka na wyniki testów, którym zosytał poddany. Dopiero po ich otrzymaniu wladze szpitala podejmą decyzje na temat funkcjonowania oddziału i szpitala.

Pow. strzelecki

Mężczyzna w wieku senioralnym, hospitalizowany na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Jego stan lekarze oceniają na dobry. A także kobieta w sile wieku, która zakaziła się lokalnie. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Pow. krapkowicki

Kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym i niewymagająca hospitalizacji. Aktualnie w kwarantannie domowej. Kolejnych 3 zakażonych w średnim wieku. To dwie kobiety i mężczyzna, wszyscy w stanie dobrym w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Pow. oleski

Potwierdzono zakażenia koronawirusem o 3 osób w sile wieku i 4 w średnim. Stan wszystkich jest dobry. Tylko jedna z nich przebywa obecnie na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Łącznie to 6 kobiet i 1 mężczyzna.

Pow. namysłowski

To pierwszy przypadek w tym regionie. Koronawirus potwierdzono u kobiety w wieku senioralnym.

W sumie dotąd na Opolszczyźnie potwierdzono 325 przypadków zakażenia koronawirusem.

Rośnie liczba ozdrowieńców. Kolejne 5 osób zakończyło leczenie z tytułu Covid-19.

Koronawirus pokonały dwie mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (w średnim i młodym wieku), które były w izolacji domowej. Ponadto, kolejna pacjenta ze szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu już wkrótce powróci do domu w powiecie strzeleckim. Stan seniorki jest dobry, niewymagający hospitalizacji.

Do ozdrowieńców dołączył także mężczyzna w wieku senioralnym z pow. opolskiego, który był leczony na Oddziale Szpitala Woj.w Opolu oraz mieszkanka pow. krapkowickiego w wieku senioralnym, która była pacjentką szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 28 osób.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:22.04.2020 Nowe zakażenia w Opolu: 26. Zgony w kraju: 25

70 osób z woj. łódzkiego,
46 osób z woj. śląskiego,
39 osób z woj. mazowieckiego,
27 osób z woj. małopolskiego,
26 osób z woj. dolnośląskiego,
18 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
12 osób z woj. pomorskiego,
9 osób z woj. zachodniopomorskiego,
9 osób z woj. świętokrzyskiego,
7 osób z woj. lubelskiego
6 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. podlaskiego,
1 osoby z woj. lubuskiego.

 

Informujemy o śmierci 25 osób zakażonych koronawirusem: 95-letniej kobiety w Gdańsku, 68-letniego męzczyzny w Bolesławcu, 70-letniej kobiety w Wałbrzychu,79-letniej kobiety we Wrocławiu, 78-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny w Raciborzu, 75-letniej kobiety w Zgierzu, 84-letniej kobiety w Bełchatowie, trzech mężczyzn 78, 65 i 79-letniego w Grudziądzu, czterech kobiet 59, 69, 88, 90-letniej w Warszawie, dwóch mężczyzn: 82 i 84-letniego w Radomiu, 70-letniego mężczyzny w Krakowie, 87 i 57-letniego mężczyzzny w Tychach, 63, i dwóch 90-letnich kobiet a także dóch mężczyzn 65 i 66-letniego w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣0️⃣ 1️⃣6️⃣9️⃣/426 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

22.04.2020 Nowe zakażenia w Opolu: 26. Zgony w kraju: 25 22.04.2020 Nowe zakażenia w Opolu: 26. Zgony w kraju: 25 22.04.2020 Nowe zakażenia w Opolu: 26. Zgony w kraju: 25

 

enriquelopezgarre z Pixabay

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.